Главная Все консультации Налогообложение НДС

Реєстрація фермерського господарства платником ПДВ

Фермерське господарство - платник єдиного податку 4 групи. Який дохід має бути для реєстрації платником ПДВ?

Стаття 180 ПКУ визначає випадки, коли суб'єкти господарювання зобов'язані зареєструватися як платники податку надодану вартість, а додатково визначає можливість добровільної реєстрації будь-якою особою, яка провадить або планує провадити господарьку діяльність.

Зазначимо, якщо фермерське господарство є платником ЄП, то відповідно до пп. 297.1 ПКУ, платниками ПДВ не можуть бути платники єдиного податку, окрім платників III групи, які сплачують єдиний податок за ставкою 3%, та платників єдиного податку IV групи. 

Фермерські господарства також потрапляють до ІV групи, оскільки пп. "б" пп. 4 п. 291.4 ПКУ встановлено, що до платників єдиного податку ІV групи належать фізичні особи – підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону №973:

  • здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;
  • провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
  • не використовують працю найманих осіб;
  • членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні ч. 2 ст. 3 СКУ;
  • площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2 гектарів, але не більше 20 гектарів.

Отже, реєстрація платником ПДВ фермерського господарства на єдиному податку ІV групи відбувається на загальних підставах, зокрема, на них поширюється критерій в 1 млн грн для обов’язкової реєстрації платником ПДВ, що встановлений ст. 181 ПКУ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Доходы , НДС , Регистрация , Сельское хозяйство

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме