Главная Все консультации Налогообложение НДС

Чи потрібно нараховувати ПДВ при списанні застарілої оргтехніки, яка повністю замортизована?

Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ при списанні з балансу основних засобів та МНМА, залишкова вартість яких дорівнює нулю? Оргтехніка або морально застаріла (з 2007 р.), або вона непрацююча і ремонту не підлягає. Техніка буде передана на утилізацію в спеціалізоване підприємство

Відповідно до пп. 189.9 ПКУ у разі, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Норма цього пункту не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства або коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.

По-перше, в даному випадку балансова вартість ОЗ та МНМА дорівнює нулю, тож і мінімальна база нарахування ПДВ теж буде нульовою.

По-друге, якщо скласти акти списання техніки внаслідок її морального застарівання або внаслідок несправності, то виконується друга умова щодо неможливості використання ОЗ та МНМА за їх призначенням. Додатковим підтвердженням цієї умови буде також і акт приймання-передачі списаної оргтехніки на утилізацію спеціалізованому підприємству. Ці документи слід зберігати для пред’явлення податківцям під час перевірок, подавати їх разом з декларацією з ПДВ не потрібно.

Таким чином, при списанні на утилізацію несправної або застарілої оргтехніки із нульовою балансовою вартістю немає підстав для нарахування ПДВ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нематериальные активы , Основные средства , НДС , Учет

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме