Главная Все консультации Налогообложение НДС

Перевиставлення послуг від неплатника ПДВ експедитором: як оподатковувати ПДВ?

При перевезенні вантажу в міжнародному відправленні водієм сплачено послуги санстанції організації, яка є нерезидентом (послуги надавалися за межами України). Замовнику виставлено інвойс на компенсацію оплати вартості таких послуг. Як оподатковується така операція ПДВ у експедитора?

Згідно з пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому, відповідно до пп. 208.2 ПКУ отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пп. 190.2 ПКУ.

Так, місцем надання послуг, що пов’язані із проведенням експертизи та оцінки рухомого майна, є місце фактичного постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном (пп. «б» пп. 186.2.1 ПКУ).

Таким чином, на нашу думку, послуги санстанції, що були надані нерезидентом, не є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки фактично надавалися за межами території України (до кордону України).

Окрім цього у УПК №610 податківці висловлювали позицію, що у разі, якщо послуги, що перевиставляються експедитором було надано неплатником ПДВ, вони перевиставляються замовнику без ПДВ (тобто ПЗ з ПДВ не виникають).

Отже, на підставі того, що послуги санстанції надаються нерезидентом (неплатником ПДВ) за межами території України, вони не є об’єктом оподаткування ПДВ при їх перевиставленні експедитором замовнику-нерезиденту. Податкова накладна на таку суму не складається.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Налоговая накладная , Услуги

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме