Главная Все консультации Налогообложение НДС

Компенсація оренди землі новим власником нерухомості: чи буде ПДВ?

Підприємство реалізувало нерухомість, яку розміщено на орендованій (у державного (комунального) підприємства) земельній ділянці. До дати переукладання договору оренди сплачувалася орендна плата за землю. Чи буде компенсація суми такої орендної плати новим власником нерухомості об’єктом оподаткування ПДВ?

Підпунктом "в" пп. 185.1 ПКУ встановлено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому, податківці у ІПК від 08.02.2019 р. № 440/6/99-99-15-03-02-15/ІПК приходять до висновку, що отримання платником податку компенсації понесених ним витрат зі сплати орендної плати за землю державної або комунальної власності від нового власника нерухомості, що розташована на земельній ділянці, стосовно якої не переоформлено договір оренди з уповноваженим органом державної влади та/або органом місцевого самоврядування (до дати підписання договору оренди земельної ділянки такого уповноваженого органу безпосередньо з новим власником нерухомості), не є оплатою вартості послуг для цілей оподаткування ПДВ.

І дійсно, постачання послуг - це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Таким чином, отримання коштів підприємством від нового власника нерухомості як компенсації понесених витрат зі сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, на якій розташована така нерухомість, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Отже, за такою операцією ПН не складається і ПЗ не нараховуються.

Аналогічну позицію висловлювали податківці і у попередній ІПК від 31.05.2019 р. № 2499/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Аренда , НДС , Плата за землю , Земля , Недвижимость

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме