• Посилання скопійовано

Під якими ознаками доходу відображати в формі №1ДФ доходи від оренди та емфітевзису?

Якщо позика надається фізособі, то відображаємо її у формі №1ДФ з ознакою «153»? З якою ознакою відображати орендну плату, якщо раніше показували під ознакою «106», а також емфітевзис, який показували під ознакою «102»?

Мінфін Наказом від 26.05.2020 р. №241 затвердив зміни до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

У Розділі 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» чинні назви ознак доходів привели у відповідність із нормами ПКУ. Зміни торкнулися, зокрема, таких ознак доходів:

1) узагальнену ознаку 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» поділено на дві:

  • 153 «Сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому»;
  • 197 «Сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку».

До 1 липня 2020 року вона відображала поворотну фінансову допомогу та яка надається фізичній особі, та поворотну фінансову допомогу, яка повертається фізичній особі. Але вже з 1 липня 2020 року ці дві господарські операції мають окремі ознаки доходів.

Тепер за ознакою 153 відображається тільки основна сума поворотної фінансової допомоги, яка надавалась платником податку іншим особам та яка повертається цьому платнику податку, тобто фізичній особі. 

А ознака 197 тепер стосується основної суми поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку, тобто надається йому.

Отже, поворотна фінансова допомога, яка повертається фізичній особі, тобто ми отримали від фізичної особи поворотну фінансову допомогу і повертаємо її, частинами або в повній сумі, у тому звітному кварталі, в якому відбулося не отримання, а повернення допомоги фізичній особі, має ознаку 153. Зверніть увагу: це не оподатковуваний вид доходу, а отже, зазначаючи суму повернення, яка сплачена фізичній особі, ознака 153 відображатиме суму без податку на доходи. Якщо звернувся платник податку, фізична особа, або працівник, з проханням надати поворотну фінансову допомогу і ми надаємо її фізичній особі, то в тому кварталі, в якому надано таку поворотну фінансову допомогу, ознака доходу буде 197. Також цей вид допомоги є неоподатковуваний. Відображаючи суму доходу з ознакою 197, сума ПДФО не заповнюється. Якщо фізична особа, яка отримала поворотну фінансову допомогу і про неї вже зазначили інформацію в формі №1ДФ із ознакою 197, повертає поворотну допомогу, факт повернення фізичною особою такої суми в формі №1ДФ не зазначається.

2) розподілено види доходів з ознаки 106 (за нею відображалися всі види доходів щодо оренди нерухомості та землі) на ознаки:

  • 106 «Надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду»;
  • 195 «Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис»;

Зазначимо, що емфіте́взис — це довгострокове, відчужуване та успадковуване речове право на чуже майно, яке полягає у наданні особі користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб з метою отримання плодів та доходів від неї з обов'язком ефективно її використовувати відповідно до цільового призначення.

Суб'єктами емфітевзису є власник земельної ділянки та особа, яка виявила бажання користуватися останньою для сільськогосподарських потреб (землекористувач, емфітевта). Стороною відносин емфітевзису не може бути особа, якій земельна ділянка надана на умовах постійного користування чи на умовах оренди.

  • 196 «Надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду».

До 1 липня 2020 року ознаку 106 використовували і за нею відображали дохід від надання майна в лізинг оренду або суборенду і, як правило, ми використовували її коли виплачували орендну плату за нерухоме майно. 

Тож, відтепер дохід від надання майна в лізинг оренду або суборенду, саме нерухомого майна, має ознаку 196. А ось за ознакою 106 буде відображатися дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг оренду або суборенду. Ознака 195 відображатиме дохід від надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг оренду/суборенду та емфітевзис.

З іншими ознаками можна ознайомитися за оновленим довідником ознак тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202420
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202423
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024133
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434