Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Надання матеріальної допомоги на поховання: що з оподаткуванням?

Підприємство у 2019 р. виплатило доньці покійного колишнього працівника, який пішов з цього підприємства на пенсію, матеріальну допомогу в розмірі 4 000 грн. Який порядок її оподаткування? Чи зобов'язаний отримувач матеріальної допомоги на поховання подавати річну податкову декларацію?

Відповідно до пп. 165.1.22 ПКУ до оподатковуваного доходу фізособи не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платника податку:

  • будь-якою фізособою, благодійною організацією, Пенсійним фондом України, відповідним структурним підрозділом місцевої державної адміністрації, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування України або професійною спілкою;
  • роботодавцем такого покійного платника податку за його останнім місцем роботи (у т. ч. перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ. Сума перевищення за її наявності остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання).

Таким чином, якщо матдопомога надається на поховання колишнього працівника,  який вийшов на пенсію з підприємства-надавача матдопомоги, то неоподатковуваний ПДФО  розмір такої допомоги в 2019 році складає 5380 грн.

Отже, якщо сума матдопомоги становить 4 000 грн, то ПДФО з цієї суми не утримується. Відповідно ця сума не є базою для військового збору. Підприємство має лише  відобразити  зазначену суму в формі №1ДФ за ознакою доходу «146», а податки воно не утримуватиме.

 

ЄСВ

Базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією №5. Згідно з абз. 6 п. 3.2 розд. ІІІ Інструкції №5 допомога на поховання відноситься до інших виплат, які не належать до фонду оплати праці.

Отже, ЄСВ на суму допомоги на поховання не нараховується.

 

Подання декларації

Згідно з пп. 179.2 ПКУ, відповідно до розділу IV ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від податкових агентів, які згідно з цим розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Отже, декларація в такому випадку не подається, звісно, якщо відсутні інші підстави для її подання.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Единый социальный взнос , НДФЛ , Трудовые отношения , Материальная помощь , Декларация , Военный сбор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме