Відповідно до пп. 165.1.22 ПКУ до оподатковуваного доходу фізособи не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платника податку:
- будь-якою фізособою, благодійною організацією, Пенсійним фондом України, відповідним структурним підрозділом місцевої державної адміністрації, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування України або професійною спілкою;
- роботодавцем такого покійного платника податку за його останнім місцем роботи (у т. ч. перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ. Сума перевищення за її наявності остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання).
Таким чином, якщо матдопомога надається на поховання колишнього працівника, який вийшов на пенсію з підприємства-надавача матдопомоги, то неоподатковуваний ПДФО розмір такої допомоги в 2019 році складає 5380 грн.
Отже, якщо сума матдопомоги становить 4 000 грн, то ПДФО з цієї суми не утримується. Відповідно ця сума не є базою для військового збору. Підприємство має лише відобразити зазначену суму в формі №1ДФ за ознакою доходу «146», а податки воно не утримуватиме.
ЄСВ
Базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією №5. Згідно з абз. 6 п. 3.2 розд. ІІІ Інструкції №5 допомога на поховання відноситься до інших виплат, які не належать до фонду оплати праці.
Отже, ЄСВ на суму допомоги на поховання не нараховується.
Подання декларації
Згідно з пп. 179.2 ПКУ, відповідно до розділу IV ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від податкових агентів, які згідно з цим розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
Отже, декларація в такому випадку не подається, звісно, якщо відсутні інші підстави для її подання.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити