Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Донарахування ЄСВ у 2018 році за нараховану допомогу по вагітності та пологах у 2017 р.

Чи донараховувати ЄСВ у січні до мінімальної зарплати, якщо у листопаді 2017 р. було нараховано допомогу по вагітності та пологах від мінімальної зарплати у сумі 3200,00 грн?

Так, потрібно донараховувати. 

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, у разі, якщо база нарахування ЄСВ  не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ.

Абзацом 2 пп. 1 п. 3 розд. ІV Інструкції №449, визначено, що нарахування ЄСВ за осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, здійснюється за кожен місяць окремо.

У разі, якщо після розподілу суми допомоги по вагітності та пологах (які відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, то сума ЄСВ за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), та ставки ЄСВ. 

Якщо листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами відкрито у 2017 р., а дата його закриття припадає на 2018 р., то сума допомоги по вагітності та пологах нараховується і виплачується із застосуванням розміру мінімальної зарплати, що діяв на дату нарахування такого доходу. Отже, якщо допомога нараховується у 2017 р., то мінімальна місячна сума ЄСВ складає 3200 грн * 22% = 704,00 грн.

Якщо протягом перебування працівниці на лікарняному по вагітності та пологах відбувається зміна розміру мінімальної зарплати, а база нарахування ЄСВ суми допомоги по вагітності та пологах розрахована виходячи з розміру мінімальної зарплати, що діяв на дату нарахування таких сум, то необхідно у місяці, у якому змінено розмір мінімальної зарплати, здійснити донарахування ЄСВ виходячи із зміненого розміру мінімальної зарплати за місяці, за які нараховано суми допомоги по вагітності та пологах. 

Тобто,  у 2017 р. мінімальний внесок з ЄСВ складав 704,00 грн, у 2018 р. мінімальний внесок з  ЄСВ складає уже 819,06 грн. Отже, слід за місяці 2018 року, на які припадає відпустка по вагітності та пологах, донарахувати ЄСВ у розмірі 115,06 грн (819,06 грн – 704,00 грн).

При цьому у разі здійснення платниками донарахування сум ЄСВ, пов’язаного із зміною розміру мінімальної зарплати, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого ЄСВ фіскальним органом не застосовуються.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Заработная плата , Трудовые отношения , Материальная помощь

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме