• Посилання скопійовано

Чи виникають курсові різниці при конвертації валюти у відрядженні?

Працівник був у закордоном у відрядженні, аванс йому видали частково готівкою в валюті, частково - гривнею на його зарплатну картку. За оренду авто розрахувався карткою, з картки списалась валюта по курсу, в результаті списалося гривні більше, ніж аванс. Фактично працівник витратив свої кошти. Чи потрібно рахувати курсову різницю між датою списання з картки і датою авансового звіту?

Відповідно до ст. 121 КЗпП працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.

Керуючись Інструкцією №59 аванс на відрядження необхідно видавати в валюті держави, до якої відряджають працівника, або у вільно конвертованій. Незважаючи на те, що ця Інструкція для бюджетних підприємств, нею можуть користуватися і приватні підприємства.

Також, законодавством не заборонено перераховувати аванс на особисту (зарплатну) картку працівника.

В зазначеній ситуації, працівник розрахувався гривневою особистою карткою, на яку було перерахованого аванс на відрядження у гривнях, тому і рух коштів (списання) з картки в виписці з банку буде зазначено в гривнах. Крім того, повернення перевитрати працівнику роботодавець проводитиме також у гривнях. А різниця, яка виникала при розрахунку за послуги таксі, фактично є конвертаційними, тобто банківськими витратами самого працівника, які не є його витратами на відрядження. Отже, отриману різницю не можна вважати курсовою, тобто це говорить про те, що розраховувати курсову різницю між датою списання коштів з картки та датою авансового звіту не потрібно.

Також читайте тут та тут.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Переогляд інвалідності (ЕКОПФО) у 2025 році: відповіді на питання
    Працівник має інвалідність, встановлену з 10.10.2024 по 10.10.2026 рр. Чи потрібно йому проходити переогляд (ЕКОПФО) до 01.07.2025 року? Чи стосується вимога повторного проходження ЕКОПФО осіб з довічною інвалідністю?
    10.07.2025122
  • Стипендії за рахунок підприємства: що з оподаткуванням?
    Підприємство виплачує стипендію своїм працівникам, які навчаються у ВУЗі. Між підприємством, навчальним закладом і студентом підписаний тристоронній договір пожертви. Сума пожертви (стипендії) становить 5250,00 грн кожен місяць. Неоподатковувана сума 4250,00 грн врахувується тільки один раз за навчальний рік чи застосовується кожного місяця до стипендії?
    10.07.202519
  • Утримання аліментів з допомоги при виході на пенсію
    Працівник звільняється за власним бажанням з виходом на пенсію. Йому нараховано одноразову грошову допомогу при виході на пенсію. Чи потрібно утримувати з даної виплати аліменти на утримання дитини? Чи можна вважати цю виплату як вихідну допомогу при звільненні?
    10.07.202524
  • Доплата за ведення військового обліку при врегулюванні посадовою інструкцією
    Чи потрібно доплачувати Інспектору з кадрів за ведення військового обліку, в інструкції прописані її обовязки, щодо ведення військового обліку?
    10.07.2025670
  • Простій 2/3 годинної тарифної ставки
    На підприємстві оголошено простій не з вини працівника на 19 днів з 12.05.2025 по 30.05.2025 р. (згідно з наказом). Оплату простою здійснювати за календарні дні чи робочі, що припадають на цей період?
    09.07.202538