Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Чи потрібно бухгалтеру-суміснику реєструватися суб’єктом фінмоніторингу?

Бухгалтер працює на підприємстві за основним місцем роботи, а на іншому підприємстві працює за сумісництвом. Чи потрібно реєструватися йому як СПФМ?

28.04.2020 року набирав чинності новий Закон про запобігання та протидію легалізації та відмиванню доходів. Він встановлює нові правила фінансового моніторингу господарських та фінансових операцій.

Законом №361, зокрема, перелік суб’єктів первинного фінансового моніторингу  поповнений такими суб’єктами:

  • госпсуб’єкти, що надають послуги з бухобліку (тобто бухгалтери);
  • госпсуб’єкти, що здійснюють консультування з питань оподаткування.

Пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону №361 визначено, що розмір штрафу за порушення суб'єктом первинного фінансового моніторингу законодавства у сфері запобігання та протидії, вчинені таким суб'єктом первинного фінансового моніторингу до набрання чинності цим Законом, визначається виходячи з розміру штрафу за відповідне порушення, встановленого законом на дату його вчинення.

Порядки ведення Держфінмоніторингу обліку інформації про фінансові операції, що підлягають фінмоніторингу, обліку суб’єктів первинного фінмоніторингу та подання інформації для взяття на їх облік (зняття з обліку), затверджені постановою КМУ від 05.08.2015 р. №552, досі не зазнали змін та/або не скасовані. Не прийняті й нові документи, які включать, у т.ч. приватних бухгалтерів та податкових консультантів.

На нашу думку, приватних бухгалтерів та податкових консультантів ці правила не стосуються, адже вони не були суб’єктами фінмоніторингу до 28.04.2020 р. 

А також однозначно не стосуються осіб, які надають послуги в рамках трудових правовідносин.

Отже, запитувачу не потрібно реєструватися як СПФМ, оскільки послуги надаються  в рамках трудових правовідносин.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Регистрация , Трудовые отношения

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме