• Посилання скопійовано

Договір надання послуг з персоналу нерезидентом

Підприємство хоче укласти договір із Туреччиною на послуги на території України. Послуги полягають у тому, що фізособи турецької фірми працюватимуть на наших рибальських суднах. Які податки чекають на підприємство? Що треба турецькій фірмі, щоб надіслати сюди своїх людей?

Згідно з пп. 14.1.183 ПКУ, послуга з надання персоналу - господарська або цивільно-правова угода, відповідно до якої особа, що надає послугу (резидент або нерезидент), направляє у розпорядження іншої особи (резидента або нерезидента) одну або декількох фізичних осіб для виконання визначених цією угодою функцій. Угода про надання персоналу може передбачати укладання зазначеними фізичними особами трудової угоди або трудового контракту із особою, у розпорядження якої вони направлені. Інші умови надання персоналу (у тому числі винагорода особи, що надає послугу) визначаються угодою сторін.

Тобто, залучені фізособи нерезидента до роботи на українських рибацьких суднах на підставі договору про надання послуг з персоналу не є найманими працівниками резидента, незважаючи на те, що вони підпорядковуватимуться внутрішньому трудовому розпорядку резидента, тому і зарплату їм виплачуватиме нерезидент.

Оплата за надані послуги здійснюється за актом виконаних послуг, в якому зазначається персонікація осіб, їх посади та кількість відпрацьованого часу (див. Ухвалу ВАСУ від 03.04.2014 р., справу № К/9991/28130/12). 

Оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України підлягає оподаткуванню ПДВ (ст. 208 ПКУ). Тобто резидент – отримувач послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою – 20%. Також, резидент – замовник аутстафінгових послуг, який є платником ПДВ, зобов'язаний буде нарахувати ПЗ з ПДВ.

Розділом III ПКУ не передбачено коригування бухгалтерського фінансового результату на різниці за операціями з надання персоналу.  Тому такі послуги відображаться в податковому обліку за правилами бухгалтерського обліку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Договірні відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Договірні відносини»

 • Договір надання послуг з персоналу нерезидентом
  Підприємство хоче укласти договір із Туреччиною на послуги на території України. Послуги полягають у тому, що фізособи турецької фірми працюватимуть на наших рибальських суднах. Які податки чекають на підприємство? Що треба турецькій фірмі, щоб надіслати сюди своїх людей?
  26.11.2021148
 • Зменшення ціни отриманих послуг після виконання договору
  Підприємство – платник податку на прибуток отримало послуги в 2020 році. У 2021 році було зменшено ціну послуг на підставі акту-коригування від 31.05.2021 р. На яку дату потрібно провести ці зміни в бухобліку? Чи потрібно уточнювати показники звітності за 2020 рік?
  22.06.20211 109
 • Договір комісії на відступлення права вимоги
  За договором комісії комітент доручає комісіонеру право вимоги свого боржника у розмірі 5 млн грн (за ПФД) за винагороду - 1 млн грн. Як в бухобліку відображається така операція та чи виникає дохід?
  02.06.20218721
 • Курсова різниця за агентським договором у валюті
  Юрособа-"єдинник" працює за агентським договором. Нерезидент перераховує авансові платежі. На дату балансу на рахунку агента перебуває валюта, отримана від принципала. Як відображати у фінзвітності таку валюту та курсові різниці?
  23.02.20211751
 • З якої дати сплачувати оренду за новоукладеним договором оренди землі?
  Юрособа уклала з фізособою договір оренди землі сільгосппризначення, дата якого – 01.10.2020 р. Держреєстрація права оренди відбулася 02.11.2020 р. В договорі сказано, що він набуває чинності з моменту підписання да держреєстрації. З якої дати потрібно нараховувати і платити оренду плату?
  27.01.2021287