• Посилання скопійовано

Застосування ставки ЄСВ 8,41%: хто завіряє витяг з рішення ЕКОПФО про інвалідність?

Особа з інвалідністю ІІІ групи приймається на роботу з 1 липня 2025 року. Ким завіряється витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи для застосування пільгової ставки ЄСВ 8,41%?

Для застосування пільгової ставки Єдиного соціального внеску (ЄСВ) у розмірі 8,41% до заробітної плати працівника з інвалідністю, роботодавець повинен отримати від нього документ, що підтверджує цей статус. З 1 січня 2025 року, у зв'язку з реформою системи медико-соціальної експертизи, таким документом є витяг із рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. 

Цей витяг видається після проходження особою відповідного оцінювання і надходить у форматі PDF на електронну пошту особи, завірений електронною печаткою Міністерства охорони здоров'я. Такий електронний документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий. 

Щодо завірення копії для надання роботодавцю, то відповідно до оновлених норм, підставою для застосування пільги є "належним чином засвідчений витяг". На сьогодні Інструкція №449 передбачає, що саме роботодавець має завіряти копію підтвердного документа, отриману від працівника. 

Отже, процедура завірення копії підтверджуючого документа (довідки МСЕК або витягу) є однаковою і здійснюється безпосередньо на підприємстві. 

Алгоритм дій:

  1. працівник надає відповідальній особі роботодавця (зазвичай, працівнику відділу кадрів) оригінал документа, що підтверджує інвалідність;
  2. відповідальна особа робить з оригіналу фотокопію;
  3. на копії уповноважена особа підприємства (директор, начальник відділу кадрів) робить засвідчувальний напис, наприклад: «Згідно з оригіналом»;
  4. нижче вказується посада, особистий підпис, прізвище та ініціали особи, яка засвідчила копію, а також дата засвідчення;
  5. якщо підприємство використовує печатку, її відбиток ставиться на копії. 

Завірена таким чином копія зберігається в особовій справі працівника і є підставою для застосування ставки ЄСВ 8,41% і доказовою базою під час перевірок контролюючими органами. 

 

Застосування пільгової ставки ЄСВ 

Пільгова ставка ЄСВ у розмірі 8,41% застосовується з дати встановлення інвалідності, але не раніше дати отримання роботодавцем завіреної копії підтверджуючого документа. 

У даному випадку, оскільки працівник приймається на роботу з 1 липня 2025 року і надає документ під час працевлаштування, ви маєте право нараховувати ЄСВ за ставкою 8,41% на його дохід з першого дня роботи, тобто з 1 липня 2025 року.

Висновки:

Для застосування пільгової ставки ЄСВ 8,41% для працівника з інвалідністю, необхідно отримати від нього оригінал документа, що підтверджує інвалідність (витяг з рішення експертної команди або чинну довідку МСЕК), зробити з нього копію та завірити її безпосередньо на підприємстві.

Копія є обов'язковим документом для обґрунтування застосування пільгової ставки ЄСВ у розмірі 8,41%.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»