• Посилання скопійовано

Включення в норматив особи з інвалідністю без ІПР

На роботу влаштовується працівник, який надав довідку МСЕК, але програми реабілітації не надав. Чи вважається такий працівник особою з інвалідністю для виконання нормативу з працевлаштування працівників з інвалідністю? Чи має право бухгалтер нараховувати ЄСВ до доходу за ставкою 8,41%?

Чи вважається такий працівник особою з інвалідністю для виконання нормативу з працевлаштування працівників з інвалідністю?

Документом, що підтверджує інвалідність та містить висновок щодо умов і характеру роботи, є довідка до акту огляду МСЕК.

Пункт 5 Положення №757 передбачає, що індивідуальна програма розробляється протягом  одного місяця з дня звернення особи з інвалідністю до МСЕК. Індивідуальна програма готується у двох примірниках,  які підписуються головою МСЕК або ЛКК та завіряються  її  печаткою (п. 11 Положння №757):

  • перший  примірник  -  видається особі з інвалідністю;
  • другий   примірник - залишається у МСЕК або ЛКК.

МСЕК або  ЛКК  надсилає,  засвідчені  в  установленому порядку, копії індивідуальної програми лікувально-профілактичному  закладу, органу  праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання особи з інвалідністю чи дитини з інвалідністю,  а у разі потреби - реабілітаційній  установі, учасникам  реабілітаційного процесу та навчальним закладам. Учасником реабілітаційного процесу може бути роботодавець, у якого на момент складання індивідуальної програми реабілітації працює особа з інвалідністю.

Як бачимо, особа, яка працевлаштовується, не повиннанадавати  індивідуальну  програму реабілітації особи з інвалідністю, тим паче, якщо для неї вона носить рекомендаційний характер.    

При прийомі на роботу працівник може надати індивідуальну програму реабілітації, якщо у довідці до акту огляду МСЕК у пункті 12 «висновок про умови та характер праці» зазначено, що особа з інвалідністю може працювати в «особливих умовах праці» без конкретизації таких умов, або коли у названому розділі взагалі нічого не зазначено.

Отже, розуміємо, що ІПР потрібна роботодавцю для визначення умов праці особі з інвалідністю.

Тому для виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцю цілком достатньо довідки МСЕК,яка вже провела медичний огляд, встановила стан здоров’я, визначивши групу інвалідності та можливість виконання особами тієї чи іншої роботи. 

 

Чи має право бухгалтер застосовувати при нараховуванніЄСВ на дохід працівника ставку 8,41%?

Згідно з ст. 3 Закону №875 інвалідність як міра втрати здоров’я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

За результатами експертного обстеження видається «Довідка до акту огляду медико - соціальною експертною комісією», за формою затвердженою  наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.07.2012 р. №577 (форма 157-1). У довідці зазначається група інвалідності, її причина, термін, до якого встановлено цю групу, та висновок про умови і характер праці людини з інвалідністю.

Тож, саме копія довідки МСЕК є підставою для сплати роботодавцем ЄСВ з доходу особи з інвалідністю за ставкою 8,41%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»