У зазначеній ситуації допущену помилку у січні 2020 року потрібно виправити у місяці виявлення, керуючись п. 2 і п. 6 розділу V Порядку №435, через «Скасовуючу» і «Початкову» таблиці 6 Звіту з ЄСВ. При цьому слід пам’ятати, що таблиця 6 у такому випадку повинна містити дані за кожною застрахованою особою окремо. Тобто в ситуації, що склалася, потрібно буде сформувати та подати чотири таблиці 6 Звіту з ЄСВ з типом «Скасовуюча» та чотири – з типом «Початкова».
Дана помилка виправляється шляхом подання:
1) звіту з переліком таблиць звіту;
2) таблиці 6 за той звітний період, у якому допущено помилку (січень 2020 р.) з типом «Скасовуюча», яка міститиме відомості рядка, який коригується, на одну застраховану особу;
3) таблиці 6 з типом «Початкова» зазначаються правильні відомості, з утриманням усіх сум без змін та зазначенням у реквізиті 14 кількості календарних днів відпустки без збереження зарплати (10 к.д.) на одну застраховану особу.
Звертаємо увагу, що при цьому суми, зазначені в реквізитах 17–21 (нарахований дохід та ЄСВ) таблиці 6 з типом «Скасовуюча» та «Початкова», повинні бути однаковими (п. 2 розд. V Порядку №435), тобто не відрізнятися від раніше поданого звіту.
Пакет документів, який включає ці дві форми, може бути сформований тільки для виправлення даних одного або декількох рядків таблиці 6.
Коригувати рядок, в якому містяться відомості про доплату ЄСВ в реквізиті 19, не потрібно, оскільки зазначена інформація є правильною.
Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до Порядку №435. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.
Помилка допущена в минулому періоді, в частині невідображення кількості календарних днів відпустки без збереження зарплати в таблиці 6 Звіту з ЄСВ, та яку Порядком №435 не передбачено як помилку, оскільки не вбачає в собі помилку щодо сум нарахованого ЄСВ (сума сплачена до бюджету правильна), не тягне за собою штрафи, передбачені Законом про ЄСВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити