• Посилання скопійовано

Відображення річної премії після звільнення в Звіті з ЄСВ за 2009 рік

У лютому 2009 р працівник держпідприємства вийшов на пенсію. У березні 2009 р. було нараховано премію за підсумками 2008 року і відображено в Звіті з ЄСВ в таблиці 6 в графі11 місяць нарахування доходу "3". Премія не потрапила до суми доходу для розрахунку розміру пенсії. Як виправити помилку?

Платниками ЄСВ відповідно до ст. 4 Закону про ЄСВ є роботодавці: юридичні та фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. 

Платники ЄСВ, зокрема, роботодавці, зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ за застрахованих осіб (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ). 

Сумову помилку, яку припустилися в Звіті з ЄСВ у березні 2009 р., виправляємо згідно з Порядком №435, тобто виправлення відображаємо у чинній на сьогодні формі Звіту з ЄСВ. Виправлення зазначаються за той звітний місяць, в якому були виправлені допущені помилки.

Виправляючи такі помилки, потрібно врахувати:

  • правильність застосування ставок ЄСВ за минулі періоди, тобто за ставками, що діяли на день нарахування зарплати (доходу), на яку нараховується ЄСВ;
  • застосування максимальної бази нарахування ЄСВ окремо за кожен місяць. 

Тобто виправлення помилки в базі нарахування ЄСВ та/або ставці ЄСВ здійснюється в періоді, у якому її виявлено (березень 2009 р.), у Таблицях 6 та 1 Звіту з ЄСВ, але за діючою формою.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, ЄСВ нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Частиною 2 ст. 7 Закону про ЄСВ зазначено, що для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Тобто нарахована працівнику після його звільнення заробітна плата за відпрацьований час відображається у таблиці 1 звіту з ЄСВ за той місяць (березень 2009), в якому її нараховано, у складі заробітної плати поточного місяця.

Одна таблиця 6 Звіту з ЄСВ формується з типом «скасовуюча» за звітний місяць (березень 2009 р.), оскільки форми різні, потрібно уважно перенести всі дані не порушивши жодної цифри. 

Друга  таблиця 6 Звіту з ЄСВ формується з типом «початкова» за звітний місяць (березень 2009 р.).

І так, якщо працівнику після звільнення донараховано заробітну плату не за один, а за кілька звітних місяців, у які він працював (зокрема, донараховано премію за рік, що включає 12 місяців), то з метою правильного нарахування ЄСВ таку загальну донараховану суму заробітної плати слід розділити на кількість місяців, за які її донараховано. 

Отриманий результат в рівних частинах відносять до відповідного місяця з метою визначення суми донарахованої заробітної плати, з якої сплачено ЄСВ, у межах максимальної величини бази нарахування. Тобто, по такому працівнику в таблиці 6 буде в одному Звіті з ЄСВ заповнено 12 рядків, із зазначенням в реквізиті 11 – місяця та року до якого належить частина річної премії (тобто, 01.2008;02.2008…12.2008).

Також в Звіті з ЄСВ в реквізиті 10 «Код типу нарахувань»   зазначається «1» щодо особи, яка отримала заробітну плату (річну премію) за виконану роботу, але після звільнення. 

Таким чином, у таблиці 6 звіту з ЄСВ донараховану річну премію після звільнення відображається так:

  • у реквізиті 9 - 1;
  • у реквізиті 10 - 1;
  • у реквізиті 11- місяць та рік, за які донараховано премію; у реквізитах 13- 16, 19, 20 - прочерки;
  • у реквізиті 17 - донараховану суму премії;
  • у реквізиті 18 - донараховану суму премії у межах максимальної величини, на яку нараховується ЄСВ з урахуванням раніше нарахованої суми заробітної плати за цей самий місяць;
  • у реквізиті 21 - суму нарахованого ЄСВ на донараховану премію. Аналогічно заповнюються і інші 11 рядків.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202430
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20246802
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241931
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202446
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024342