• Посилання скопійовано

Відображаємо цивільно-правовий договір у звітності з ЄСВ

Підприємство уклало договір ЦПХ з фізособою на виконання робіт. Термін договору з 16.11.2017 р. до 02.01.2018 р. Акт виконаних робіт складено 02.01.2018 р. та цією датою здійснено виплату винагороди. Як відображати таке нарахування у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ? Який вид доходу відображати в формі №1ДФ?

Таблиця 6

Якщо строк виконання певних робіт (послуг) триває довше, ніж один календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення винагороди, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована (ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ). Про пропорційність ділення та обчислення кількості днів у разі коли в різних місяцях різна кількість днів надання послуг здійснення робіт або ж коли такі роботи, послуги здійснюються неповний місяць, законодавство не говорить. Отже, можна зробити висновок, що у випадку, якщо фактично роботи виконувались протягом трьох місяців, про що зазначено в акті виконаних робіт, у даній таблиці нарахування винагороди відображаються трьома рядками рівними сумами за кожен місяць дії договору – шляхом ділення суми винагороди на кількість місяців. Відповідно графи 17 та 18 заповнюються виходячи з проведеного таким чином розподілу нарахованої суми по місяцях.

У даному випадку сума розподіленої винагороди за всі місяці (включаючи січень 2018 р.) заповнюється із зазначенням у графі 10 коду «1»

При цьому оскільки реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» заповнюють обов’язково, — навіть якщо не було нарахувань у звітному місяці, то, відповідно, у звітності за листопад та грудень 2017 р. відображаються рядки за такою фізособою, у яких заповнюються лише графи 9 та 15

А у місяці здійснення нарахування (січні) графа 15 у рядках за попередні місяці не заповнюється, оскільки ця інформація повинна була бути зазначена у звіті за листопад та грудень 2017 р.

 

Виправлення помилки

Відповідно до п. 2 розд. V Порядку №435, якщо помилки у таблиці 6 допущені не в числових показниках, то такі помилки можна виправляти шляхом подання скасовуючих та початкових таблиць. Але такі таблиці повинні містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо, за якою було виявлено помилки.

При цьому, у таких скасовуючих та початкових таблицях зазначаються лише ті рядки, які потребують виправлення.

Оскільки підприємство помилково відобразило всю суму нарахування за договором з позначенням періоду «01.2018» у графі 11, то виправляється така помилка так:

  • за січень 2018 р. подається скасовуюча таблиця 6, у якій дублюються всі дані, що були зазначені у звіті щодо фізособи – виконавця робіт;
  • подається початкова таблиця 6 за січень 2018 р., у якій нарахування винагороди за договором відображається трьома рядками за правилами, про які ми писали вище – у розрізі листопада, грудня 2017 р. та січня 2018 р., з розподілом суми винагороди 5000,00 грн рівними частинами (по 1666,67 грн за листопад та грудень 2017 р. та 1666,66 грн за січень 2018 р.).

 

Ознака доходу в формі №1ДФ

У податковому розрахунку за формою №1ДФ суму винагороди за ЦПД відображають у тих звітних періодах, у яких її фактично було нараховано та/або виплачено. У графах 3а і 4а ф. №1ДФ проставляють суми нарахованої винагороди й утриманого з неї ПДФО. При цьому враховують усі нарахування, здійснені протягом звітного кварталу, незалежно від того, було виплачено нараховані суми у звітному кварталі, чи ні (п. 3.2 і 3.4 Порядку №4). У графі 3 відображають суму виплаченої винагороди з урахуванням ПДФО та ЄСВ, що з неї утримані, а у графі 4 — суму сплаченого до бюджету ПДФО. У графі 5 вписують ознаку доходу «102», під якою відображаються суми винагород за ЦПД. Графи 6, 7 і 8 не заповнюють.

Військовий збір відображається у рядку «Військовий збір» розділу ІІ ф. №1ДФ. Відповідно у 1 та 2 колонці зазначається сума нарахованого та виплаченого доходу, а у колонках 3 та 4 відповідно сума нарахованого та сплаченого військового збору. При цьому, у розділі ІІ, відомості про фізособу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»