Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Як оплачувати лікарняний, якщо страховий випадок настав під час відпустки без збереження зарплати?

Працівник знаходився у відпустці без збереження зарплати з 19.03.2018 до 25.03.2018 рр. Тимчасова непрацездатність настала з 22.03.2018 до 03.04.2018 рр. Не оплачується період лікарняного з 22.03. до 25.03.2018 рр. Скільки днів підлягає оплаті за рахунок підприємства, а скільки за рахунок Фонду соцстраху?

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання страхового випадку, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (п. 1 ст. 22 Закону № 1105).

Відповідно до пп. 6 п. 1 ст. 23 Закону №1105, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати.

Враховуючи, що за період відпустки без збереження зарплати допомога з тимчасової непрацездатності не надається, таким чином, вважаємо, за рахунок  підприємства слід оплатити 1 день  - 26.03. А за кошт соціального страхування підлягають оплаті дні тимчасової непрацездатності із 27.03 до 03.04 – 8 днів.

Також про настання страхового випадку під час відпустки без збереження зарплати писали тут>> 

Про розрахунок лікарняних писали тут>> 

Про оподаткування лікарняних  та звітність писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Лікарняні

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі