Згідно з п. 10 Порядку №100 середній заробіток коригується на коефіцієнт, якщо у розрахунковому періоді (або періоді збереження середнього заробітку) відбувається підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до актів законодавства або за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах).
Тобто порядком передбачено, що коригування проводиться тільки, якщо оклад було підвищено або на підставі законодавчого акту (зростання мінімальної зарплати), або на підставі колективного договору.
Крім цього, у листі від 04.04.2006 р. №260/13/84-06 Мінсоцполітики наголошує: «у випадку підвищення посадових окладів працівників на підприємстві, в установі, організації, що не відповідає актам законодавства або рішенням, передбаченим у колективних договорах (угодах), коригування середньої заробітної плати як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, не провадиться».
При цьому, Порядок №100 не містить такої норми про проведення чи не проведення коригування, якщо заробітна плата підвищувалась всім чи лише частині працівників. То ж такі листи Мінсоцполітики є лише рекомендаційними.
Отже, на нашу думку, якщо на підприємстві немає колективного договору, або у ньому не передбачено обов’язкове зростання окладів за певних умов, та/або якщо підвищення окладів працівників не пов’язано із вимогою законодавства (наприклад, збільшенням мінімального розміру посадового окладу), а здійснюється за самостійним рішенням керівника підприємства, коригувати середній заробіток не вимагається.
***
Про коригування середнього заробітку читайте у наших матеріалах:
- Які виплати коригуються на коефіцієнт підвищення окладів при розрахунку середньої зарплати для відпускних
- Нюанси коригування середнього заробітку при двохмісячному розрахунковому періоді
- Розраховуємо коефіцієнт коригування середнього заробітку при розрахунку відпускних за травень та вересень 2017 року
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись