• Посилання скопійовано

Врахування до середнього заробітку винагороди за підсумками роботи за рік у розрахунку відпускних

Чи враховується 1/12 річної премії до кожного місяця, якщо працівниця в ці місяці перебувала у відпустці по вагітності та пологах?

Запитання: 

Працівниця з грудня 2016 р. до квітня 2017 р. перебувала у відпусці по вагітності та пологах, а з квітня 2017 р. до серпня 2017 р. – у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У серпні 2017 р. працівниця перервала відпустку по догляду за дитиною та вийшла на роботу з неповним робочим днем.  У травні 2017 р. виплачено премію за підсумками 2016 року. У січні 2018 р. працівниця пішла в чергову відпустку. Розрахунковий період з січня до грудня 2017 р., при цьому травень, червень, липень 2017 р. не входять до розрахунку, оскільки у ці місяці не було доходу.

Чи потрібно у січні, лютому, березні і квітні 2017 р. до оплати відпустки по вагітності та пологах додавали 1/12 річної премії до кожного місяця?

 

Відповідь:

Одноразова винагорода за підсумками роботи за рік включається до середнього заробітку шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду 1/12 винагороди. Але для врахування цієї винагороди необхідне дотримання такої умови: до середнього заробітку враховується винагорода за підсумками роботи за рік, нарахована в поточному році за попередній рік (абз. 2 п. 3 Порядку №100).

Тобто, якщо одноразова винагорода за підсумками року була нарахована та виплачена у 2017 р. за 2017 р., вона не буде враховуватися у розрахунок середнього заробітку (лист Мінпраці від 24.06.2008 р. №411/13/84-08).

Винагороду слід розподіляти не між місяцями того року, у якому вона була нарахована, а між місяцями розрахункового періоду.

Відповідно до абз. шостого п. 2 Порядку №100, час протягом якого працівник відповідно до чинного законодавства  або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігалась зарплата чи зберігалась частково, виключається із розрахункового періоду.

З вищезазначеного випливає, що відпустка у зв’язку із вагітністю та пологами включається до розрахункового, а дні відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - не включаються до розрахункового періоду.

Таким чином, потрібно у січні, лютому, березні і квітні 2017 р. до відпустки по вагітності та пологах додавали 1/12 річної премії в кожен місяць.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Право на додаткову соціальну відпустку при зміні місця роботи
    Чи має право новоприйнята працівниця (одинока мати) отримати на новому місці роботи додаткову соціальну відпустку за поточний 2024 рік, якщо вона не використала її у попереднього роботодавця і не отримала за неї грошову компенсацію при звільненні? Чи їй слід вимагати компенсацію від попереднього роботодавця?
    Сьогодні 12:12
  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:086
  • Вихід на роботу після лікарняного по вагітності та пологах
    Чи може працівниця після закінчення лікарняного по вагітності та пологах одразу вийти на роботу, не оформлюючи відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Чи зберігає вона право взяти цю відпустку пізніше, і чи діють ці ж правила у бюджетній сфері?
    Сьогодні 09:5615
  • Звільнення сумісника під час лікарняного за власним бажанням
    Зовнішній сумісник, перебуваючи на лікарняному, подає заяву на звільнення за власним бажанням. Як правильно оформити звільнення та чи може комісія із соціального страхування відмовити в оплаті листка непрацездатності?
    Сьогодні 09:1111
  • Застосування ПСП та перерахунок зарплати при поданні заяви
    Працівниця подала заяву на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) згідно з пп 169.1.1 ПКУ починаючи з червня 2025 року. Чи зобов'язаний роботодавець робити перерахунок ПДФО за попередні місяці (січень-травень 2025 року)? Який термін дії такої заяви?
    Сьогодні 08:1014