Згідно зі ст. 42 ГКУ, підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик госпдіяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом (ст. 44 ГКУ).
Фізособа — підприємець має право вільно користуватися коштами з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.
Подання звітів про таке користування коштами чинним законодавством не передбачено. Отже, підприємець може вільно знімати кошти з рахунку (за умови сплати податків) та накопичувати їх для подальших витрат.
При цьому законодавчо не встановлено, що зарплату працівникам підприємця повинно бути сплачено з рахунку підприємця, або за рахунок готівкової виручки.
Та все ж таки, необхідно зважати на відповідність доходів та витрат такого підприємця. Якщо підприємець взагалі не має жодних доходів (у минулому), то звичайно виплата зарплати працівникам може викликати питання щодо джерела надходження таких коштів. Тож у такому випадку необхідно такі кошти оформити наприклад, як поворотну фінансову допомогу з подальшим її поверненням.
Також зважайте, що підприємці повинні вести облік робочого часу та виплати зарплати працівникам. Як це оформлювати детальніше читайте у нашій консультаціі>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити