Розрахунковий період тривалістю 12 календарних місяців для обчислення середньої зарплати застосовується для оплати щорічної відпустки, навчальної відпустки, компенсації за невикористані відпустки та ін.
Відповідно до п.2 Порядку №100, підліковується 12-місячний розрахунковий період із місяця, що передує місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.
При обчисленні середньої заробітної плати для оплати за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або компенсації за невикористані відпустки включаються:
- основна заробітна плата;
- доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час;
- суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками;
- високі досягнення в праці (високу професійну майстерність);
- умови праці; інтенсивність праці;
- керівництво бригадою, вислугу років та інші);
- виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії;
- винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо.
Також до фактичного заробітку включаються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), та допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю
Усі виплати включаються в розрахунок середньої заробітної плати у тому розмірі, в якому вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки.
Відповідно до п. 1.6.2 Інструкції №5 якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.
На нашу думку, оскільки допомога з тимчасової непрацездатності не належить до фонду оплати праці (п. 3.2 Інструкції №5), але входить до розрахункового періоду для оплати часу щорічної відпустки, вважаємо, що необхідно провести перерахунок відпускних.
Оскільки офіційний роз’яснень з приводу цього питання Мінсоцполітики найближчим часом не надавалось, редакція «Дебету-Кредиту» створить офіційний запит до цього органу й після надходження відповіді інформацію буде розміщено на порталі.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити