• Посилання скопійовано

Оплата заробітної плати іноземним працівникам підприємства

З 27.09.2017 р. діє Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій», який вводить вимоги щодо мінімального розміру зарплати. На підприємстві працюють два іноземці, зарплата яких нижча, ніж у Законі про зайнятість. З якого часу треба платити зарплату відповідно до внесених змін?

Відповідно до ст. 42-1 Закону про зайнятість, умовою отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства є виплати зарплати у розмірі не менш як:

  • п'ять мінімальних заробітних плат - іноземним найманим працівникам у громадських об'єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах, визначених у ст. 34, 36, 37, 39, 41, 43, 48 Закону "Про освіту";
  • десять мінімальних заробітних плат - для всіх інших категорій найманих працівників.

Вимоги до мінімальної заробітної плати не застосовуються у разі отримання дозволу на застосування праці особливих категорій іноземців, а саме:

  •  іноземних високооплачуваних професіоналів;
  • засновників та/або учасникік, та/або бенефіціарів (контролерів) юридичної особи, створеної в Україні;
  • випускників університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України;
  • іноземних працівників творчих професій;
  • іноземних ІТ-професіоналів.

Вважаємо, що ці нові зарплатні орієнтири  не поширюються на тих працівників на кого дозвіл вже отримано раніше. Оскільки частиною першою ст. 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Та, коли необхідно буде продовжувати дію дозволу, слід встановити розміри заробітної плати зазначені у ст. 42-1.  Оскільки однією з підстав зупинення розгляду заяви про продовження дії дозволу на застосування праці іноземців невідповідність умов трудового договору (контракту), укладеного з іноземцем. (ст. 42-8 Закону про зайнятість).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»