• Посилання скопійовано

Зарплата платиться двічі на місяць, а податки – одноразово

Підприємець при виплаті авансу працівникам сплачує податки на всю суму нарахованої заробітної плати за місяць. В день виплати зарплати підприємець не завжди знімає кошти для виплати заробітної плати (тобто, платить зарплату із готівкової виручки), а тому банки не контролюють сплату податків при її виплаті. Чи можна сплачувати податки таким чином?

При виплаті зарплати (авансу) зазвичай сплачуються ЄСВ, ПДФО та військовий збір. 

Якщо для виплати зарплати потрібна допомога банку (треба отримати готівку з поточного рахунку на виплату зарплати або перерахувати кошти на карткові рахунки працівників), то слід враховувати, банки контролюють попередню або одночасну сплату зарплатних податків.   

При цьому щодо ПДФО та військового збору сума сплачених платежів банком не контролюється (тобто, достатньо мати платіжне доручення на будь-яку суму), а ось сума ЄСВ в платіжному дорученні має бути не менша за 1/5 від суми зарплати, яка виплачується. Ми про це писали тут>>>

Якщо в платіжному дорученні сума ЄСВ менша, ніж 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від роботодавців документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом ДФС за місцем його взяття на облік платника ЄСВ. Порядок оформлення та форма довідки встановлені наказом Міндоходів від 09.09.2013 р.  №453. Ця довідка, як правило, свідчить про наявність переплати з ЄСВ, що дозволяє роботодавцю не сплачувати ЄСВ до погашення такої переплати.   

Але чинне законодавство не вимагає отримувати кошти на виплату зарплати виключно в уповноваженому банку. Роботодавці мають змогу виплачувати зарплату і за рахунок отриманої виручки, без здачі її до банку. Це стосується як підприємств , так і підприємців, в яких права на використання власної виручки не обмежуються Положенням №637.  Також читайте тут>>>

 І в цьому випадку банки вже сплату зарплатних податків не контролюють.

Таким чином, за умови виплати зарплати за рахунок готівкової виручки підприємець-роботодавець має можливість сплачувати зарплатні податки наперед, і не відчує жодних незручностей. Головне при цьому сплачувати ці платежі в повному обсязі і не порушувати граничні строки їх сплати до бюджету.     

Порядок сплати ЄСВ прописано у ст. 9 Закону про ЄСВ. За ним роботодавець зазвичай сплачує ЄСВ, нарахований на зарплату за певний календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Тож можна прийти до висновку, що таку сплату можна зробити і раніше. Тому ніяких заборон у сплаті ЄСВ заздалегідь немає. 

У пп. 168.1.2 ПКУ роз’яснює, що перерахунок ПДФО до бюджету здійснюється під час виплати оподатковуваного доходу. Однак, у пп. 168.1.5 зазначається, що якщо оподатковуваний дохід агентом нараховується, але не виплачується, то податок підлягає перерахуванню у строки, встановлені для місячного податкового періоду. Також, за роз’ясненнями податківців податковий агент має право врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого ПДФО, який був перерахований до бюджету понад суму грошових зобов’язань. Тож, як бачимо заборони сплачувати ПДФО наперед немає. Ті ж самі правила діють і у випадку сплати військового збору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    Сьогодні 11:0372
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202448
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202433
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024363
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426