• Посилання скопійовано

Тривалість робочого часу і змінний графік роботи

Працівника прийнято на змінний графік роботи (з 6:40, 5 днів + кожна друга субота). Працівник бажає влаштуватися ще на 0,5 ставки за ідентичною посадою за сумісництвом. Юрист вважає, що 1,5 ставки - перевищення норми тривалості робочого часу. Чи враховується ця норма для особи, що працює на 1,5 ставки? Чим це врегульовано?

Наразі обмеження на роботу за сумісництвом 4 години на день стосується лише працівників державних підприємств, установ, організацій. Це обмеження встановлене в п. 2 постанови Кабміну від 03.04.1993 р. №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» і випливає з самої назви цієї постанови.

Графік по 6 год. 40 хв. 5 днів на тиждень та кожна друга субота  по 6 год. 40 хв. – за місяць утворює нормальну тривалість робочого часу 36 год. 40 хв. на тиждень: 6 год. 40 хв * 5 = 33 год. 20 хв. 33 год. 20 хв. + 0,5 * 6 год. 40 хв. = 36 год. 40 хв.   

Відповідний графік не перевищує нормальної тривалості робочого часу 40 год. на тиждень (ст. 50 КзПП). 

Тому працівник може влаштуватися на роботу за сумісництвом на 0,5 ставки без ризику порушити чинне законодавство навіть у випадку, якщо йде мова про державне підприємство.

Слід також зазначити, що законність установлення самого цього обмеження на роботу за сумісництвом викликає великий сумнів. Справа в тому, що право на працю гарантується Конституцією. Закон (ст. 102-1 КзПП, і ст. 18 Декрету КМУ «Про оплату праці», що діяв у час прийняття постанови) встановлював і встановлює обов’язок Кабміну визначити умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій. Закон не надавав Кабміну право встановлювати обмеження конституційного права на працю. Саме тому, з урахуванням ст. 19 Конституції, на наш погляд, встановлення такого обмеження є неправомірним.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»