Працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у тому числі на персональних комп'ютерах) і яким тривалість щорічної відпустки не визначена іншими нормативно-правовими актами, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів згідно з п. 58 розділу XXII додатку 2 Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 р. №1290.
Статтею 8 Закону про відпустки передбачено, що конкретна тривалість таких відпусток встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Тож тільки колективним договором або трудовим договором може бути встановлено такий вид відпустки.
Але на підставі ст. 8 Закону про відпустки Мінсоцполітики у листі від 24.12.2013 р. №152/13/82-13 наголошує, що щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці передбачена законодавством і має надаватися відповідним працівникам в обов'язковому порядку.
У цьому ж листі вказано, яким чином розраховувати час, що дає право на отримання такої додаткової відпустки. Так, у розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад. Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.
А от у листі Мінсоцполітики від 31.10.2013 р. №135/13/82-13 вказано, що працівникам, зайнятим в умовах, передбачених відповідним Списком, менше половини робочого часу, щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці не надається.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись