Відповідно до ст. 17 Закону про відпустки відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами відноситься до соціальних відпусток. Нагадаємо також, що згідно з п. 30 Порядку обчислення середньої зарплати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (Постанова КМУ від 26.09.2001 р. №1266), у разі коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Цією ж нормою встановлено порядок нарахування допомоги з вагітності та пологів за місцем роботи за сумісництвом. Тобто, коли жінка працює за основним місцем роботи та за сумісництвом, вона має право на отримання допомоги з вагітності та пологів на всіх місцях роботи.
Водночас, згідно зі ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування» від 23.09.1999 р. №1105, допомога з вагітності та пологів надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Законодавством прямої норми, яка б забороняла жінці працювати за сумісництвом під час відпусткии у зв’язку з вагітністю та пологами за основним місцем роботи немає. Але якщо це раптом буде встановлено, на нашу думку, може постати питання щодо правомірності сплаченої їй за основним місцем роботи допомоги з вагітності та пологів за рахунок фонду.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись