• Посилання скопійовано

Виправляємо помилки у повідомленні про прийняття працівника на роботу

Підприємством допущена помилка при поданні "Повідомлення про прийняття працівника на роботу". Як можна виправити помилку, якщо з моменту подання повідомлення пройшло більше місяця та яка можлива відповідальність за таку помилку?

Форма повідомлення про прийняття на роботу, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. №413, передбачає два типи форми: початкова або скасовуюча. Однак порядку подання скасовуючої або уточнюючої форми самою постановою не визначено, інструкції до її подання немає. Оскільки така форма не є податковою звітністю, норми Податкового кодексу України щодо подання уточнюючих розрахунків на це повідомлення не поширюється.

В листі від 09.10.2015 р. №1336/13/84-15 Міністерство соціальної політики України зазначало, що в разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу "скасовуюче" з помилковими даними і одночасно повідомлення типу "початкове" з правильними даними. 

Водночас слід зазначити, що законом не встановлено відповідальності за випадки подання такого повідомлення з помилками.

Проте, на нашу думку, усе залежить від того, які це були помилки. Адже головна мета – не просто подати до органу ДФС цей документ, а дійсно повідомити про прийняття нового працівника і дату початку його роботи. І якщо помилку було зроблено при зазначені даних про  працівника або роботодавця, дату прийняття його на роботу і дату початку роботи, податківці можуть стверджувати, що повідомлення їх як таке (тобто, надання обов’язкової інформації) не відбулося. Тому варто виправити помилку якнайшвидше.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний суміснику без основного місця роботи
    Працівниця-сумісниця, яка перебуває у декретній відпустці, надала лікарняний для догляду за хворою дитиною. Вона не має основного місця роботи. Як розрахувати та оплатити такий лікарняний, якщо неможливо отримати довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи?
    Сьогодні 12:1436
  • Відображення у штатному розписі посади мобілізованого працівника
    Чи коректно у штатному розписі встановлювати місячний фонд заробітної плати в розмірі 0,00 грн для посади, яку обіймає мобілізований працівник, котрому заробітна плата роботодавцем не нараховується?
    30.06.2025631
  • Укладення трудового договору з водієм
    Як прийняти водія на роботу? Чи потрібно встановлювати підсумований облік робочого часу? Як табелювати водія і оплачувати, якщо він буде виїжджати вночі? Які документи потрібно оформити для прийнятті водія?
    25.06.2025812
  • Лікарняні під час перебуванні у відпустці для догляду за дитиною
    Працівниця (сумісниця) знаходиться в відпустці для догляду за дитиною віком до трьох років (до 27.06.2025 р). В період відпустки відкриває лікарняний з 12.06.25 р. по 20.06.25 р. Як обчислити лікарняний?
    25.06.2025336
  • Як скасувати доплату за суміщення посади?
    Працівник працює на підприємстві за основним місцем. Працівнику встановили суміщення з доплатою в розмірі 20% до посадового окладу. Як скасувати тепер доплату і суміщення?
    24.06.202595011