Підприємці першої групи не можуть мати найманих працівників. На другій групі ЄП дозволено мати до 10 працівників, що мають трудові відносини із даним працедавцем одночасно. Це означає, що протягом кожного місяця календарного року кількість осіб, із якими укладаються трудові відносини, не повинна перевищувати 10 осіб. Знову ж таки, мати працівників, перебуваючи на другій групі ЄП, — це лише дозвіл, можливість, але не обов'язок. Підприємець 2-ї групи ЄП може працювати і самостійно без будь-яких найманих працівників. Для платників ЄП 3-ї групи обмежень не встановлено.
Зверніть увагу, що відповідно до приписів пп. 291.4.1 ПКУ при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з підприємцем на ЄП, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку (3 роки та 6 років). Це означає, що якщо у платника ЄП на 2-й групі є трудові відносини із 7 фактично працюючими найманими працівниками та двома працівницями, одна з яких саме перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, а друга — у відпустці по вагітності і пологах, то такий платник ЄП має право укласти трудові договори ще із 3-ма працівниками (максимум). Факт закінчення відпусток у вищеназваних працівниць варто чітко відслідковувати, аби не перевищити законодавчо визначену межу 10 працівників і не втратити право на перебування на ЄП. До речі, сумісники в це обмеження також входять.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити