• Посилання скопійовано

При розрахунку працівників «єдинника» не враховуються ті, що перебувають у декреті

Як застосовується обмеження кількості найманих працівників? Які працівники не беруться до обрахунку середньої чисельності?

Підприємці першої групи не можуть мати найманих працівників. На другій групі ЄП дозволено мати до 10 працівників, що мають трудові відносини із даним працедавцем одночасно. Це означає, що протягом кожного місяця календарного року кількість осіб, із якими укладаються трудові відносини, не повинна перевищувати 10 осіб. Знову ж таки, мати працівників, перебуваючи на другій групі ЄП, — це лише дозвіл, можливість, але не обов'язок. Підприємець 2-ї групи ЄП може працювати і самостійно без будь-яких найманих працівників. Для платників ЄП 3-ї групи обмежень не встановлено.

Зверніть увагу, що відповідно до приписів пп. 291.4.1 ПКУ при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з підприємцем на ЄП, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку (3 роки та 6 років). Це означає, що якщо у платника ЄП на 2-й групі є трудові відносини із 7 фактично працюючими найманими працівниками та двома працівницями, одна з яких саме перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, а друга — у відпустці по вагітності і пологах, то такий платник ЄП має право укласти трудові договори ще із 3-ма працівниками (максимум). Факт закінчення відпусток у вищеназваних працівниць варто чітко відслідковувати, аби не перевищити законодавчо визначену межу 10 працівників і не втратити право на перебування на ЄП. До речі, сумісники в це обмеження також входять.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний суміснику без основного місця роботи
    Працівниця-сумісниця, яка перебуває у декретній відпустці, надала лікарняний для догляду за хворою дитиною. Вона не має основного місця роботи. Як розрахувати та оплатити такий лікарняний, якщо неможливо отримати довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи?
    Сьогодні 12:1432
  • Відображення у штатному розписі посади мобілізованого працівника
    Чи коректно у штатному розписі встановлювати місячний фонд заробітної плати в розмірі 0,00 грн для посади, яку обіймає мобілізований працівник, котрому заробітна плата роботодавцем не нараховується?
    30.06.2025610
  • Укладення трудового договору з водієм
    Як прийняти водія на роботу? Чи потрібно встановлювати підсумований облік робочого часу? Як табелювати водія і оплачувати, якщо він буде виїжджати вночі? Які документи потрібно оформити для прийнятті водія?
    25.06.2025811
  • Лікарняні під час перебуванні у відпустці для догляду за дитиною
    Працівниця (сумісниця) знаходиться в відпустці для догляду за дитиною віком до трьох років (до 27.06.2025 р). В період відпустки відкриває лікарняний з 12.06.25 р. по 20.06.25 р. Як обчислити лікарняний?
    25.06.2025333
  • Як скасувати доплату за суміщення посади?
    Працівник працює на підприємстві за основним місцем. Працівнику встановили суміщення з доплатою в розмірі 20% до посадового окладу. Як скасувати тепер доплату і суміщення?
    24.06.202595011