• Посилання скопійовано

Якщо директор представництва є штатним працівником, слід подати повідомлення про прийняття працівника

Директором підприємства призначений нерезидент. Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів ДФС?

Запитання: Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на директора представництва нерезидента, у випадку якщо директором призначений нерезидент? Так згідно закону «Про збір та облік єдиного неску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ЕСВ на заробітну плату нерезидента не нараховується. Якщо потрібно, то у якій формі подавати повідомлення? Призначення відбулося у травні 2015 року та у жовтні 2015 року.

Відповідь: Згідно зі ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Тобто, повідомлення подається у випадку, коли укладається будь-який трудовий договір, тобто коли мають місце відносини, що регулюються КЗпП. Повідомляти фіскалів необхідно про всіх прийнятих працівників, як штатників, так і сумісників, у тому числі й прийнятих зі строком випробування та/або за строковим трудовим договором. Крім того, про прийняття працівників, з якими укладається контракт, також необхідно подати повідомлення, оскільки контракт є різновидом трудового договору. На нашу думку, повідомлення має подаватися і у вашому випадку, оскільки директор представництва є штатним працівником. 


Починаючи з дати набрання чинності (27.06.2015 р.) постановою № 413, при прийнятті на роботу працівника потрібно подавати до органу фіскальної служби за своїм місцем обліку спеціальний документ – «Повідомлення про прийняття працівника на роботу» за формою додатка до постанови № 413. Причому зробити це потрібно після оформлення трудового договору (оформлення наказу, розпорядження про прийняття на роботу), але до фактичного початку роботи працівника. Повідомлення можна подавати і в день роботи працівника, але не пізніше дати допуску його до роботи (тобто дати виникнення трудових відносин) за укладеним трудовим договором, в один із таких способів:

– засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом із копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особам.

Зауважимо, що штраф за неподання повідомлення, зазначений у частині другій ст. 265 КЗпП (1 мін. зарплата), може бути накладений центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (тобто органами Держпраці). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202446
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202485
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024460
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202429