• Посилання скопійовано

Укладення цивільно-правового доровору зазначається у звіті з ЄСВ

Яким чином сповістити податкову про прийняття працівника на умовах цивільно-правового договору?

Праця фізичних осіб може використовуватись на умовах трудового договору (контракту) чи за цивільно-правовим договором. 

Якщо фізособа працює за трудовим договором, вимоги до укладання в т.ч. випадки обов'язку укладання письмової форми та порядок повідомлення до Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу встановлено ст. 24 КзпП. Оскільки на сьогодні відсутній порядок повідомлення про прийняття працівника на роботу, тимчасовим  "повідомленням" є заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку № 454 ("Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013р. № 454).


Це "повідомлення", подається у складі обов'язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника з зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками (див. Лист ДФСУ від 29.01.2015 р. N 2627/7/99-99-17-03-01-17).

Цивільно-правовий договір, це загальний вид договору, який регулюється цивільним правом і укладається згідно норм ЦКУ. Як правило такі договори укладаються в простій письмовій формі з урахуванням норм ст. 207 ЦКУ.

Відповідно вимоги трудового законодавства за КЗпП на цивільно-правовий договір не поширюються. Проте, роботодавець, який використовує працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами при поданні звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску, у таблиці 5 додатка 4 зазначає інформацію про укладання цивільно-правового договору. Сума винагороди (місячного доходу) за цивільно-правовими договорами по кожній окремій особі зазначається у таблиці 6 додатка 4. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024101
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202419
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202426
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202464
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024115