• Посилання скопійовано

Про прийняття на роботу слід повідомити податкову інспекцію

Чи зобов'язана юридична особа укладати письмовий трудовий договір з працівником та повідомляти центральний орган виконавчої влади під час прийняття на роботу працівника з 01.01.2015 р.? Чи не достатньо усного трудового договору?

Відповідно до ст. 24 КЗпП трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. У цій статті також передбачено випадки, коли додержання письмової форми є обов'язковим. Проте, з 1 січня 2015 року кадрові питання, зокрема, укладення трудового договору з працівником, зазнали суттєвих змін. Статтю 24 КзпП доповнено нормою: “Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.” Отже, враховуючі зміни, трудовий договір вважається укладеним при виконанні двох умов: 

1) укладання договору підтверджується наказом (розпорядженням) по підприємству;

2) про факт укладених відносин потрібно повідомити податкову інспекцію (територіальний орган ДФСУ). На сьогодні порядку повідомлення, який повинен встановити Кабмін, немає. Тому наразі, цю вимогу залишається виконувати шляхом подання повідомлення у довільній формі за місцем податкової адреси роботодавця.

Зауважимо укладання трудового договору у письмовій формі передбачає оформлення двох документів: письмовий трудовий договір у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу та наказ (розпорядження) про прийняття на роботу. За усною формою трудового договору, працівник подає заяву про прийняття на роботу, а роботодавець видає наказ (розпорядження). На підставі цього можна зробити висновок, якщо прийняття працівника на роботу не підпадає під випадки ст. 24 КЗпП, коли додержання письмової форми є обов'язковим, є право на укладання усної форми але з виконанням вимоги повідомлення податкової інспекції.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024102
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202419
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202426
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202464
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024115