• Посилання скопійовано

Сумісник на 1 годину на день з 100% оплатою праці

Чи можливо прийняти зовнішнього сумісника, який працюватиме 1 год. на день? В табелі обліку робочого часу буде зафіксовано теж 1 год.? А оплату праці здійснюватиметься в розмірі 100 % посадового окладу, а не пропорційно до відпрацьованого часу? Чи достатньо умови роботи прописати в наказі без оформлення трудового договору?

Чи достатньо умови роботи прописати в наказі без оформлення трудового договору?

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ч. 2 ст. 21 КЗпП).

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку (ч. 4 ст. 24 КЗпП).

Тож, укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказу чи розпорядження не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи.

Отже, працівник може бути допущений до роботи без укладення окремого письмового трудового договору, але на підставі оформленого наказу. Про це ми писали тут: Нюанси прийняття на роботу за наказом

 

Чи можливо прийняти зовнішнього сумісника, який працюватиме 1 год. на день, в табелі обліку робочого часу буде зафіксовано теж 1 год., а оплату праці здійснювати в розмірі 100 % посадового окладу, а не пропорційно відпрацьованому часу?

Ні, так робити не можна.

Статтею 56 КЗпП передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Згідно зі ст. 1 Закону про оплату праці, заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

В табелі обліку робочого часу зазначають як кількість фактично відпрацьованих днів, так і кількість фактично відпрацьованих годин працівником протягом місяця. Тобто роботодавець веде табель обліку робочого часу для фактичного відображення відпрацьованого часу працівником.

Отже, неповний робочий час встановлюється за погодженням сторін трудового договору. Для цього працівник подає заяву про встановлення неповного робочого часу, а роботодавець видає наказ. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Але оплата праці провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. 

При цьому на підприємстві, де працюють працівники за сумісництвом (не за основним місцем роботи), при нарахуванні заробітної плати (доходів) ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (абз. 3 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Як підприємству реагувати на лист від ТЦК з вимогою до працівника пройти ВЛК?
    Проходили звіряння з ТЦК та СП, отримали лист про недолік, а саме про необхідність пройти ВЛК співробітнику. Як реагувати на це? Чи є у підприємства обов'язок відповідати ТЦК за цим листом? Чи є обов'язком наказом чи іншим документом повідомляти працівника, згідно з яким виявлено недолік? Якщо так, які строки і штрафи?
    21.03.20251 3002
  • Зміни у складі інвентаризаційної комісії при звільненні працівника і прийманні на роботу іншого
    На підприємстві працює три працівники, які входять до складу інвентаризаційної комісії. Один працівник звільняється, а іншого підприємство приймає через два тижня. Як видати наказ про зміну в складі інвентаризаційної комісії? Є думка видати два накази: на дату звільнення працівника та на дату прийняття нового працівника, де у першому наказі прибрати зі складу інвентаризаційної комісії звільненого працівника, а у другому - добавити до складу інвентаризаційної комісії нового працівника. Аналогічно таке здійснити до наказу про експертну комісію. Чи правильно так робити?
    17.03.2025420
  • Розрахунок компенсації при звільненні працівника
    Працівник звільняється 18.03.2024 р. і має невикористані дні відпустки за період 2022-2023 рр. та 2024-2025 рр. Як правильно обчислити середньоденний розрахунок компенсації?
    14.03.20252804
  • Оформлення закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами
    Як документально оформити закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами? Чи потрібен наказ? Чи можна в Додатку 5 вказати наказ, який було створено, коли людина йшла у відпустку, бо в ньому вказано період цієї відпустки?
    14.03.2025132
  • Дві посади за сумісництвом у одного роботодавця
    Чи можна сумісника оформити на ще одну посаду як внутрішнього сумісника?
    13.03.20251 8194