• Посилання скопійовано

Заповнення графи 15 Списків персонального військового обліку

На підприємство прийняли працівника з інвалідністю ІІІ групи. ВЛК він не проходив та отримав відтермінування від мобілізації. Що потрібно вказувати у додатку 5 до Порядку №1487 у графі 15 "Придатність до військової служби"?

Відповідно до пп. 33 Порядку №1487, персональний військовий облік в організаціях ведеться за списками персонального військового обліку. Списки персонального військового обліку заповнюють відповідно до Додатку 5 до Порядку №1487.

Заповнення графи 15 «Придатність до військової служби» залежить від того, до якої категорії належить працівник, а саме:

  • військовозобов’язаний офіцерського складу;
  • військовозобов’язаний рядового, сержантського та старшинського складу;
  • призовник.

Як зазначається в описі до Списків персонального військового обліку, графа 15 не заповнюється для офіцерів та призовників.

Для всіх інших в графі «Придатність до військової служби» слід заповнити висновок військово-лікарської комісії, графу та пункт відповідного наказу.

Якщо працівника було протягом відповідного календарного року виключено з персонального військового обліку, то робите відмітку «Виключено з обліку».

Такі працівники залишаються в Списках до кінця року, на який припала така подія.

Також, згідно з ст. 8 Закону про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, до службових даних військовозобов’язаного належить відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи).

Разом з тим, відповідно до додатку 31 до Порядку №1487, під час перевірки підприємств перевіряють:

1. наявність та стан ведення списків персонального військового обліку;

2. повнота, актуальність і достовірність облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, внесених до зазначених списків;

3. стан дотримання встановлених строків внесення змін до списків персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо прізвища, власного імені та по батькові (за наявності), реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, задекларованого/зареєстрованого місця проживання, місця фактичного проживання, сімейного стану, освіти, місця роботи і посади та повідомлення районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів про такі зміни;

4. організація планування та здійснення звіряння облікових даних списків персонального військового обліку із записами у їх військово-облікових документах, (наявність та стан виконання відповідного графіка звіряння).

Отже, слід звернутися до працівника і з’ясувати, що конкретно зазначається в його документах, щодо медогляду (ВЛК) і заповнити Списки відповідно до вимог зазначених в Порядку №1487. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Кількість годин за графіком змінності менша від норми робочого часу
    При складанні графіка змінності при підсумованому обліку робочого часу з квартальним обліковим періодом кількість відпрацьованих годин в обліковому періоді виходить менше на 12 годин за норму за 5-денним робочим тижнем за цей же період. Норма в ІІІ кварталі за 5-денним робочим тижнем = 518 годин, а за графіком змінності = 506 годин. Виникає недопрацювання до норми у розмірі 12 годин. Чи потрібно оплачувати таке недопрацювання?
    03.10.2024381
  • Одна посада, але різні оклади у штатному розписі резидента Дія Сіті
    ТОВ – резидент ДІЯ Сіті. У штаті є працівники, які займають одну і ту ж посаду, працюють однакову кількість годин в місяць, але мають різні оклади. Чи коректно відображати в штатному розписі 5 рядків для посади бухгалтера і відповідно 5 різних окладів? Чи оклад має бути у всіх однаковий? Чи потрібно змінювати назви посад в штатному розписі та вносити зміни в трудові книжки?
    30.09.202445
  • Допомога на поховання працівника сумісника від роботодавця
    Помер працівник, який працював за сумісництвом, тобто не за основним місцем роботи. Роботодавець хоче виплатити допомогу на поховання своїм коштом. Чи є обмеження щодо суми такої виплати для сумісника? Як оподатковується така допомога? Як її відображати в єдиній звітності?
    25.09.202437
  • Оформлення на роботу студента ВНЗ на неповний робочий день
    Як оформити на роботу студента ВНЗ очної форми навчання? Чи можна його оформити на неповний робочий день за основним місцем роботи?
    25.09.2024593
  • Оплата відрядження працівників іноземної організації філією
    В Україні зареєстрована філія іноземної благодійної організації, в якій працюють особи-іноземці, які напряму не пов’язані з філією і зарплату отримують з іноземної організації. Час від часу виникає потреба у здійсненні ними відрядження, відповідно, виникають витрати на проїзд, харчування, проживання. Якщо ці витрати покриватиме філія, то чи не буде це для них додатковим благом? Чи не виникнуть через це додаткові податки?
    24.09.202414