• Посилання скопійовано

Дії роботодавця у випадку, якщо працівник загинув від невиробничої травми

Працівника збила машина на смерть. Працівник – пенсіонер за віком, одружений, отримував оклад, але працював позмінно. Аварія сталася у його вихідний. Які документи, виплати, звіти будуть у цій ситуації?

Оскільки нещасний випадок з працівником, що призвів до смерті, стався у його вихідний день, то він є нещасним випадком, що не пов’язаний з виробництвом.

Така травма кваліфікується як побутова і розслідується як нещасний випадок невиробничого характеру згідно з умовами, прописаними Порядком №270.

Згідно з п. 2. Порядку №270 під  нещасними  випадками  невиробничого  характеру  слід розуміти  не  пов'язані з виконанням трудових обов'язків травми, у тому  числі отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою,  отруєння,  самогубства,  опіки,  обмороження,  утоплення, ураження   електричним   струмом,   блискавкою,  травми,  отримані внаслідок  стихійного  лиха,  контакту  з  тваринами  тощо,  які призвели до ушкодження здоров'я або смерті потерпілих.

Відповідно до пп. 53 Порядку №337нещасним випадком, не пов’язаним з виробництвом, визнається, зокрема, смерть працівника від загального захворювання або самогубства, що підтверджено висновками судово-медичної експертизи та/або відповідною постановою про закриття кримінального провадження.

Роботодавець обов’язково має провести розслідування, у випадках визначених пп. 10 Порядку №270, а саме:

  • у разі звернення потерпілого або особи, яка представляє його інтереси (якщо не надходило повідомлення від лікувально-профілактичного закладу про нещасний випадок);
  • за прийнятим рішенням районної держадміністрації(виконавчого  органу  міської,  районної  у  місті ради) щодо необхідності проведення розслідування звизначенням організації,  яка повинна проводити  розслідування, копію якого направляє керівнику.

Якщо нещасний випадок з працівником, що призвів до смерті, стався у його вихідний день та є невиробничого характеру, розслідування можна не проводити.

Тому дії роботодавця полягатимуть тільки у проведенні звільнення працівника, виплати йому остаточного розрахунку за ст. 116 КЗпП, видачі трудової книжки, якщо вона зберігалася на підприємстві (ст. 47 КЗпП) та відобразити всі належні виплати у відповідних додатках єдиної звітності. Детально про це ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202432
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202423
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024320
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427