• Посилання скопійовано

Чи включається премія до розрахунку забезпечення на оплату відпусток?

В червні працівнику нараховано зарплату 30 тис. грн і премію за результатами роботи – 140 тис. грн. Чи включається премія до щомісячного розрахунку забезпечення на оплату відпусток?

Про особливості розрахунку резерву можна почитати тут.

Щомісячний розмір забезпечення = ЗП фактична х Коефіцієнт забезпечення х 1,22 (або 1,0841 щодо працівників з інвалідністю!).

Коефіцієнт забезпечення = планова річна сума відпусткових (за графіком відпусток на рік) : плановий річний фонд оплати праці (згідно зі штатним розписом).

Премія (винагорода) за результатами роботи входить до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат (ч. 3 ст. 2 Закону про оплату праці і пп. 2.3.2 Інструкції №5).

Така премія включається до зарплати того місяця, в якому вона нарахована.

Причому для потреб нарахування ЄСВ загальну суму зарплати за місяць, яка включає як основну зарплату, так і нараховану премію, порівнюють з мінзарплатою та максимальною базою нарахування ЄСВ. Для 2024 року максимальна база нарахування ЄСВ – 120 000 грн.

В даній ситуації загальна сума зарплати складає 170 000 грн (30 000 + 140 000). Тож ЄСВ нараховується тільки на суму 120 000 грн.

Але для потреб нарахування щомісячного розміру забезпечення, на наш погляд, потрібно брати всю суму фактичної зарплати за червень – 170 000 грн. Тому що формула розрахунку забезпечення не містить яких небудь виключень, включатися має вся фактична сума нарахованої зарплати.

Те саме стосується інвентаризації забезпечення (див. тут). До складу зарплати включається в тому числі і вся сума премії.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Кількість годин за графіком змінності менша від норми робочого часу
    При складанні графіка змінності при підсумованому обліку робочого часу з квартальним обліковим періодом кількість відпрацьованих годин в обліковому періоді виходить менше на 12 годин за норму за 5-денним робочим тижнем за цей же період. Норма в ІІІ кварталі за 5-денним робочим тижнем = 518 годин, а за графіком змінності = 506 годин. Виникає недопрацювання до норми у розмірі 12 годин. Чи потрібно оплачувати таке недопрацювання?
    03.10.2024382
  • Одна посада, але різні оклади у штатному розписі резидента Дія Сіті
    ТОВ – резидент ДІЯ Сіті. У штаті є працівники, які займають одну і ту ж посаду, працюють однакову кількість годин в місяць, але мають різні оклади. Чи коректно відображати в штатному розписі 5 рядків для посади бухгалтера і відповідно 5 різних окладів? Чи оклад має бути у всіх однаковий? Чи потрібно змінювати назви посад в штатному розписі та вносити зміни в трудові книжки?
    30.09.202445
  • Допомога на поховання працівника сумісника від роботодавця
    Помер працівник, який працював за сумісництвом, тобто не за основним місцем роботи. Роботодавець хоче виплатити допомогу на поховання своїм коштом. Чи є обмеження щодо суми такої виплати для сумісника? Як оподатковується така допомога? Як її відображати в єдиній звітності?
    25.09.202437
  • Оформлення на роботу студента ВНЗ на неповний робочий день
    Як оформити на роботу студента ВНЗ очної форми навчання? Чи можна його оформити на неповний робочий день за основним місцем роботи?
    25.09.2024593
  • Оплата відрядження працівників іноземної організації філією
    В Україні зареєстрована філія іноземної благодійної організації, в якій працюють особи-іноземці, які напряму не пов’язані з філією і зарплату отримують з іноземної організації. Час від часу виникає потреба у здійсненні ними відрядження, відповідно, виникають витрати на проїзд, харчування, проживання. Якщо ці витрати покриватиме філія, то чи не буде це для них додатковим благом? Чи не виникнуть через це додаткові податки?
    24.09.202414