Про особливості розрахунку резерву можна почитати тут.
Щомісячний розмір забезпечення = ЗП фактична х Коефіцієнт забезпечення х 1,22 (або 1,0841 щодо працівників з інвалідністю!).
Коефіцієнт забезпечення = планова річна сума відпусткових (за графіком відпусток на рік) : плановий річний фонд оплати праці (згідно зі штатним розписом).
Премія (винагорода) за результатами роботи входить до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат (ч. 3 ст. 2 Закону про оплату праці і пп. 2.3.2 Інструкції №5).
Така премія включається до зарплати того місяця, в якому вона нарахована.
Причому для потреб нарахування ЄСВ загальну суму зарплати за місяць, яка включає як основну зарплату, так і нараховану премію, порівнюють з мінзарплатою та максимальною базою нарахування ЄСВ. Для 2024 року максимальна база нарахування ЄСВ – 120 000 грн.
В даній ситуації загальна сума зарплати складає 170 000 грн (30 000 + 140 000). Тож ЄСВ нараховується тільки на суму 120 000 грн.
Але для потреб нарахування щомісячного розміру забезпечення, на наш погляд, потрібно брати всю суму фактичної зарплати за червень – 170 000 грн. Тому що формула розрахунку забезпечення не містить яких небудь виключень, включатися має вся фактична сума нарахованої зарплати.
Те саме стосується інвентаризації забезпечення (див. тут). До складу зарплати включається в тому числі і вся сума премії.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити