• Посилання скопійовано

Оформлення ВПО на роботу без запису в трудовій книжці про звільнення

На підприємство влаштовується ВПО з Куп’янська (який повністю зруйнований, там фізично немає до кого звертатися і вже й не буде) на руках має трудову книжку без запису про звільнення. Як бути в цьому випадку – оформлювати за сумісництвом?

У зв’язку з військовою агресією РФ проти України багато повністю зруйнованих не тільки підприємств, але і цилих міст, що унеможливлює продовження трудових відносин з працівниками та забезпечення їх роботою надалі. Через це у роботодавців постає багато питань, зокрема про правильність звільнення працівників.

Тож, як варіант, можна прийняти працівницю за сумісництвом, навіть на повний робочий день (що не заборонено законодавством, про що ми писали тут.

А те, що трудова книжка на руках у працівника, то таке можливо, оскільки після 10.06.2021 трудова книжка зберігається у працівника, а роботодавець зобов’язаний вносити записи до трудової книжки лише на вимогу працівника (ст. 48 КЗпП).

Проте, існує ще один спосіб звільнитися працівниці – припинити трудовий договір через центр зайнятості. Цей спосіб підходить для внутрішньо переміщених осіб, які не змогли припинити трудовий договір згідно з п. 1 ст. 36, ст. 38, 39 КЗпП, для набуття статусу безробітного.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону №1706 внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Внутрішньо переміщена особа, яка не мала можливості припинити трудовий договір (інший вид зайнятості) відповідно до п. 1 ст. 36, ст. 38, 39 КЗпП у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю і соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору (абз. 2 ч. 4 ст. 7 Закону №1706).

Увага! Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.

Центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це:

  • Роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними);
  • територіальний орган Пенсійного фонду України;
  • територіальний орган Державної податкової служби.

Після проведення процедури звільнення працівниці з попереднього місця роботи через центр зайнятості, у нового роботодавця буде можливість прийняти її за основним місцем роботи, а до того часу вона може працювати за сумісництвом.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»