• Посилання скопійовано

Медогляд працівників до 21 року, які працюють на планшетах

Чи зобов'язане підприємство/ФОП подавати до Держпраці заяву, що фактично зайняте у сфері торгівлі і має працівників віком до 21 року (використовує лише планшети)? Якщо потрібно подавати заяву, чи обов'язковим буде документ про лабораторні дослідження для атестації робочих місць?

Відповідно до ст. 169 КЗпП та ст. 17 Закону про охорону праці, роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичного (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.  Перелік таких професій визначено Переліком №559.

Важливо! Виходячи із норми ст. 169 КЗпП працівники віком до 21 року мають обов’язково проходити медогляд щороку незалежно від професії й виду робіт.

Крім того, до цієї категорії відносяться громадяни, які займаються індивідуальною та підприємницькою діяльністю. Під обов’язкові медичні огляди підпадають також особи, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення, які передбачені Порядком № 246.

Окрім зазначених норм, у ч. 2 ст. 45 Закону про систему громадського здоров’я визначено, що працівники суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов’язану з обслуговуванням населення згідно з переліком МОЗ, працівники, зайняті на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, повинні проходити обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди.

Отже, якщо на підприємстві/ФОП немає шкідливих і небезпечних умов праці, проте, їх діяльність пов’язана з торгівлею чи обслуговуванням населення, незважаючи на те, що їх робота пов’язана з роботою на планшеті, роботодавець має затвердити акт та подати списки до органу Держпраці.

Щодо лабораторних досліджень для атестації робочих місць зазначимо, що відповідно до пп. 3.4 Методичних рекомендацій№41, лабораторно-інструментальні дослідження фізичних, хімічних, біологічних, визначення психофізіологічних факторів проводяться в процесі роботи у характерних (типових) виробничих умовах, при справних і ефективно діючих засобах колективного та індивідуального захисту.

Тобто атестації підлягають робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів. Для виробництв, робіт, професій та посад, для яких у списках №1 і №2 передбачено показники умов праці, атестацію проводять тільки за цими показниками.

Отже, підприємством/ФОП має бути проведена атестація робочих місць на тих робочих місцях, де триває виробничий процес за типових виробничих умов. А за відсутності типових виробничих умов, на робочих місцях працівників, як у випадку, що розглядається, атестація не проводиться.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»