• Посилання скопійовано

Здача приміщень в оренду релігійною організацією

Релігійна організація хоче здавати в оренду ФОПу ІІ групи приміщення 20 кв.м., що знаходиться у храмі та є її власністю. ФОП продаватиме духовну літературу, канцелярію, обрядовий одяг, подарункові набори для хрещення, вінчання тощо. Чи не втратить релігійна організація статус неприбуткової організації через здачу в оренду приміщення? Якщо ні, то як не стати платником ПДВ?

Відповідно до ст. 86 ЦКУ, не забороняє неприбутковим організаціям, крім своєї основної діяльності, здійснювати і іншу діяльність, якщо ця діяльність відповідає цілям, для яких вони були створені, і сприяє їх досягненню.

Підпунктом 133.4.2 ПКУ визначено, що доходи неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування витрат на утримання такої неприбуткової організації, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. І це є обов’язковою умовою.

Як бачимо, ПКУ також не обмежує види діяльності, від яких неприбуткова організація може отримувати дохід, а обмежує тільки напрям його використання. Тому, якщо релігійна організація відповідає всім вимогам, викладеним у пп. 133.4.1 ПКУ, і використовуватиме отримані від оренди приміщення у храмі доходи відповідно до вимог пп. 133.4.2 ПКУ, такий дохід не підлягатиме обкладенню податком на прибуток. 

Крім того, релігійній організації слід передбачити можливість певної діяльності, а саме – надання в оренду приміщення у храмі, у Статуті.

У разі неприведення установчих документів у відповідність з вимогами, встановленими пп. 133.4 ПКУ, і не надали копії таких документів контролюючому органу,  виключаються з Реєстру та втрачають статус неприбуткової організації.

 

Щодо ПДВ

Платники ПДВ визначені в розділі V ПКУ. Неприбуткова організація також може стати платником ПДВ згідно з пп.180.1 ПКУ:

 • за добровільним рішенням  - якщо планує провадити господарську діяльність;
 • або коли виникне обов'язок зареєструватися платником ПДВ - якщо за останні 12 місяців обсяг оподатковуваних операцій (операцій постачання товарів, робіт, послуг, що підлягають оподаткуванню) перевищить 1 млн гривень.

Операції з надання приміщення храму в  оренду є  об’єктом оподаткування ПДВ. Після досягнення протягом останніх 12 календарних місяців, суми надходжень від оподатковуваних операцій, що  сукупно перевищить 1 млн грн у релігійної організації виникне обов’язок зареєструватись платником ПДВ.

Отже, зрозуміло, щоб не стати платником ПДВ, річний дохід від здачі приміщення в оренду та від інших оподатковуваних операцій не повинен перевищувати вказану межу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Лікарняний гіг-спеціаліста: оподаткування у місяці отримання статусу резидента "Дія. Сіті"
  ТОВ стало резидентом "Дія. Сіті" 22.11.2023 р., а з 01.12.2023 р. діятиме спеціальний режим оподаткування. Працівник пішов на лікарняний з 22.11.2023 р., з 24.11.2023 р. - продовження. Прийнятий працівник 06.10.2023 р., страховий стаж 15 років, зарплата за жовтень 2023 р. - 22 909,09 грн за 26 к.днів. Яку суму лікарняних нарахувати, за якими ставками оподатковувати та як відображати у єдиній звітності?
  01.12.2023294
 • За яким курсом визначати витрати на закордонне відрядження?
  Підприємство направило працівника у закордонне відрядження в Молдову. Перед відрядженням на картку працівника перераховані добові у гривнях за курсом НБУ на дату виплати, з розрахунку 40 дол. США за 1 добу. У відрядженні працівник своїми коштами (з банківської карти, в турецькій лірі) оплатив витрати на проживання, хоча інвойс в молдовських леях. За яким курсом складати авансовий звіт і виплачувати заборгованість працівнику?
  01.12.2023132
 • Оплата неповного робочого часу при підсумованому обліку
  На підприємстві для частини працівників встановлено підсумований облік робочого часу. Після введення військового стану та скорочення обсягу надання послуг за заявами працівників встановлено скорочений робочий день (4 години на зміну), для декого скорочений робочий тиждень зі скороченим робочим днем. У зв’язку з ситуацією, що складася, виникли питання щодо нарахування зарплати:
  29.11.20233451
 • Лікарняний по вагітності та пологах з відтермінуванням та ще 12 питань про лікарняний
  Як оформити, які підготувати документи, для надання працівниці відпустки тривалістю 126 календарних днів, якщо вона бажає взяти відпустку не за 70 днів до дати пологів, а пізніше, наприклад за 32 к.дні до пологів та 94 к.дні після пологів?
  29.11.202370
 • Працівниця за кордоном: звільнення після закінчення відпустки для догляду за дитиною
  Працівниця була у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років до 17.11.2023 р. Зараз вона знаходиться за межами України. Зв'язувалися з нею через соцмережі, щоб вона надала заяву на звільнення. Вона не відповідає. Як довго можна ставити в табелі "НЗ" або "І? Чи можна звільнити її у період військового стану?
  28.11.2023321