• Посилання скопійовано

Здача приміщень в оренду релігійною організацією

Релігійна організація хоче здавати в оренду ФОПу ІІ групи приміщення 20 кв.м., що знаходиться у храмі та є її власністю. ФОП продаватиме духовну літературу, канцелярію, обрядовий одяг, подарункові набори для хрещення, вінчання тощо. Чи не втратить релігійна організація статус неприбуткової організації через здачу в оренду приміщення? Якщо ні, то як не стати платником ПДВ?

Відповідно до ст. 86 ЦКУ, не забороняє неприбутковим організаціям, крім своєї основної діяльності, здійснювати і іншу діяльність, якщо ця діяльність відповідає цілям, для яких вони були створені, і сприяє їх досягненню.

Підпунктом 133.4.2 ПКУ визначено, що доходи неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування витрат на утримання такої неприбуткової організації, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. І це є обов’язковою умовою.

Як бачимо, ПКУ також не обмежує види діяльності, від яких неприбуткова організація може отримувати дохід, а обмежує тільки напрям його використання. Тому, якщо релігійна організація відповідає всім вимогам, викладеним у пп. 133.4.1 ПКУ, і використовуватиме отримані від оренди приміщення у храмі доходи відповідно до вимог пп. 133.4.2 ПКУ, такий дохід не підлягатиме обкладенню податком на прибуток. 

Крім того, релігійній організації слід передбачити можливість певної діяльності, а саме – надання в оренду приміщення у храмі, у Статуті.

У разі неприведення установчих документів у відповідність з вимогами, встановленими пп. 133.4 ПКУ, і не надали копії таких документів контролюючому органу,  виключаються з Реєстру та втрачають статус неприбуткової організації.

 

Щодо ПДВ

Платники ПДВ визначені в розділі V ПКУ. Неприбуткова організація також може стати платником ПДВ згідно з пп.180.1 ПКУ:

  • за добровільним рішенням  - якщо планує провадити господарську діяльність;
  • або коли виникне обов'язок зареєструватися платником ПДВ - якщо за останні 12 місяців обсяг оподатковуваних операцій (операцій постачання товарів, робіт, послуг, що підлягають оподаткуванню) перевищить 1 млн гривень.

Операції з надання приміщення храму в  оренду є  об’єктом оподаткування ПДВ. Після досягнення протягом останніх 12 календарних місяців, суми надходжень від оподатковуваних операцій, що  сукупно перевищить 1 млн грн у релігійної організації виникне обов’язок зареєструватись платником ПДВ.

Отже, зрозуміло, щоб не стати платником ПДВ, річний дохід від здачі приміщення в оренду та від інших оподатковуваних операцій не повинен перевищувати вказану межу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Середньооблікова кількість працівників у резидента Дія. Сіті
    Як розрахувати середньооблікову кількість працівників резиденту Дія. Сіті? Який алгоритм, якщо в компанії є штатні працівники (ті, що в ЗСУ і у відпустці для догляду за дитиною) та гіг-спеціалісти, а сумісників і за виконавців за ЦПД немає?
    Сьогодні 14:398
  • Як звільнити працівника, який за кордоном та з яким відсутній зв’язок?
    Чи можна звільнити працівника без його заяви, який виїхав за кордон і з ним немає зв’язку півроку? Чи потрібно нараховувати компенсацію за невикористану відпустку?
    Сьогодні 10:0126
  • З відрядження у щорічну відпустку: відшкодування вартості зворотнього квитка
    Працівник неприбуткової організації їде в закордонне відрядження та після його закінчення залишається за кордоном у щорічній відпустці. Повертається тільки після закінчення цієї відпустки. Чи може неприбуткова організація відшкодувати повну вартість зворотнього квитка? Чи є це додатковим благом?
    10.05.2024325
  • Як нарахувати лікарняні після відпустки для догляду за дитиною?
    Працівниця працює в компанії з 2017 року, в 2021 році пішла в відпустку по вагітності та пологах, потім у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. 12.03.2024 р. вийшла на роботу. З 09.04 по 12.04 була на лікарняному. Загальний страховий стаж - 19 років. Як розраховується середньоденна зарплата для нарахування лікарняних - за фактично відпрацьований час 12.03-08.04.2024 р. чи із розрахунку МЗП - 8000/30,44?
    08.05.202441
  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024745