• Посилання скопійовано

Не зняті добові з КПК у закордонному відрядженні: курс НБУ при виплаті

Працівник був у відряджені за кордоном 4 дні та не використав всю суму добових. У наказі зазначено, що для розрахунків та отримання добових (80 євро) працівник отримав корпоративну гривневу карту. При затвердженні авансового звіту потрібно виплатити працівнику не зняту з карти суму добових. Який курс НБУ використовувати при виплаті працівнику недоотриманих добових?

У пп. 170.9.1 ПКУ зазначено, що до оподатковуваного доходу не включаються також витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізособи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням, зокрема, для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день.

Згідно з пп. 6 П(С)БО 21, сума  авансу  (попередньої  оплати)  в  іноземній валюті, надана  іншим особам у рахунок платежів для придбання немонетарних активів (запасів, основних засобів, нематеріальних активів тощо) і отримання  робіт  і  послуг, при включенні до вартості цих активів (робіт,    послуг)   перераховується   у   валюту   звітності   із застосуванням валютного курсу на початок дня дати сплати авансу.

Тобто у разі видачі авансу в іноземній валюті витрати визнають на дату їх затвердження, але за курсом НБУ на дату авансу.  

Тож, якщо у відрядженні працівник застосовує гривневу КПК, то надання такої картки відрядженому працівнику ще не означає власне передачі самих коштів. Ці кошти й надалі перебувають на рахунку підприємства і є його власністю аж до моменту зняття готівки з КПК у банкоматі. І лише після цього вони вважаються виданими під звіт.

Отже, суму добових, установлених в іноземній валюті, перераховують за курсом НБУ на день зняття відрядженим працівником готівки в банкоматі за кордоном за допомогою КПК.

Проте, у ситуації, що розглядається зазначено, що працівник не зняв всю належну йому суму добових із рахунку підприємства з використанням КПК, тому перерахунок добових у гривню здійснюється за курсом НБУ на день затвердження витрат на відрядження.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    Сьогодні 13:0115
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    Сьогодні 10:1021
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024294
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202424
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427