• Посилання скопійовано

Чи подавати повідомлення про прийняття фізособи на роботу, якщо укладено ЦПД?

ФОП уклав договір цивільно-правового характеру з фізособою терміном на 20 днів на виконання роботи з перевірки 20 кейсів документів. Чи потрібно було подавати до ДПС повідомлення про прийняття працівника і зазначати категорію особи «4»?

Відповідно до ч. 4 ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 3 ст. 1 Закону про охорону праці, працівником є особа, яка працює згідно з трудовим договором (контрактом).

Зміни внесені 05.01.2022 року до «Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту» з доданням категорії 3 – гіг-спеціалісти за гіг-контрактом та «4 - працівники на підставі цивільно-правових договорів» були пов’язані з вступом в дію з 1 січня 2022 року Закону №1946, згідно якого запроваджено особливу систему оподаткування для ІТ компаній, що є резидентами Дія Сіті, та створено для них особливий вид працевлаштування.

Тобто роботодавець – резидент "Дія. Сіті" має повідомляти ДПС про укладення гіг-контракту (категорія «3» у формі Повідомлення) та/або у разі залучення фахівця на умовах цивільно-правового договору (категорія «4» у формі Повідомлення).

Отже, стає зрозумілим, що роботодавець – фізична особа – підприємець зобов’язана подавати повідомлення тільки у разі прийняття працівника на умовах трудового договору:

  • про прийняття на основне місце за категорією «1»;
  • про прийняття за сумісництвом — зовнішнім або внутрішнім за категорією «2».

А от подавати повідомлення про укладення договорів ЦПХ до податкової ФОП-роботодавець не повинен, оскільки він не є резидентом "Дія. Сіті" та не укладав гіг-контракт з виконавцем.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202434
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202423
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024326
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427