• Посилання скопійовано

Повернення демобілізованого працівника на роботу

Згідно з якими документами і який порядок прийняття (повернення) мобілізованого працівника на роботу?

Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (ч. 3 ст. 24 Закону про військову службу).

Окрім того, має бути внесений відповідний запис до військового квитка (п. 11 ст. 26 Закону про військову службу). Згідно з цим пунктом особи, звільнені з військової служби, зобов’язані у п’ятиденний строк прибути до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані Служби безпеки України - до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов’язані Служби зовнішньої розвідки України - до відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України) для взяття на військовий облік.

Процедури повернення до роботи демобілізованого працівника в законодавстві не передбачено. Проте, зважаючи на те, що на час мобілізації працівника роботодавець видавав наказ про увільнення від виконання службових обов’язків в цей час, а також міг взяти по строковому трудовому договору іншого працівника на посаду мобілізованого, доречно, для початку  перевірити у демобілізованого працівника військовий квиток. У документі зазначається дата про призов і звільнення з військової служби, а також інформація щодо взяття його на військовий облік.  

Надалі:

 1. працівник пише заяву з бажанням приступити до виконання службових обов’язків з відповідного числа у зв’язку з демобілізацією;
 2. роботодавець видає наказ про вихід демобілізованого працівника на роботу, такий наказ призупинить дію наказу про увільнення, оскільки він, як відомо, не містить конкретної дати закінчення служби; 
 3. роботодавець також видає наказ (у разі потреби) про звільнення з роботи працівника, який працює за строковим трудовим договором, на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП, у зв’язку з закінченням строку його дії. Видається такий наказ напередодні дати, з якої демобілізований працівник має стати до роботи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Два заступника директора та повідомлення в РТЦК
  У штатному розписі торгівельної фірми дві однакові посади «заступник директора», але різні функції та оклади. Як провести зміни у назвах посад, щоб один з заступників був «Заступник директора з фінансових питань», а другий - «Заступник директора по виробничим питанням»? Про зміни посад потрібно повідомляти РТЦК?
  Сьогодні 13:0317
 • Упорядкування трудових відносин за однією посадою
  Як упорядкувати трудові відносини з працівниками? Працівник був прийнятий на роботу за строковим договором, на час декретної відпустки іншої працівниці, але з ним призупинено дію ТД, у зв’язку з окупацією території. Зв’язок з цим працівником відсутній. Працівниця вийшла з декретної відпустки, але місце роботи знаходиться на окупованої території, з нею зв'язок є
  Сьогодні 12:0342
 • Як порахувати кількість зароблених днів відпустки в разі тимчасового заступництва?
  Працівник мав за своєю посадою право на 28 к.дн. щорічної основної відпустки. Проте він тимчасово заміняв іншого працівника, посада якого передбачає 30 к. дн. відпустки. Як порахувати кількість зароблених працівником днів відпустки?
  26.09.202338
 • У закордонне відрядження на власному авто: що з добовими?
  Працівник виїхав у відрядження на власному автомобілі 1 вересня. Наступного дня перетнув кордон з Польщею, що засвідчує штамп в паспорті. З якого дня потрібно нараховувати добові 80 євро для закордонного відрядження: з 1 вересня чи з дня перетину кордону - 2 вересня?
  25.09.2023366
 • Як оформити документально графік роботи працівника?
  Чи потрібно при прийомі працівника за сумісництвом вказувати в наказі про прийняття на роботу години роботи? Чи достатньо зазначити в наказі «Прийняти на роботу з посадовим окладом 10 000 грн з оплатою пропорційно відпрацьованого часу»?
  25.09.2023756