• Посилання скопійовано

Виконання інвалідного нормативу у 2023 році

Чи обов’язково приймати на роботу осіб з інвалідністю для виконання нормативу у 2023 році?

06 листопада 2022 року набрав чинності Закон №2682, яким внесено зміни у ч. 3 ст. 18 Закону №875 та скасовано обов’язок для роботодавців у частині подання до Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Проте, як і раніше підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для таких осіб умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати на підприємствах, в установах, організаціях, державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою про виконання роботи вдома.

Крім того, ст. 19 Закону №875 передбачено збереження нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю:

  • у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік – для роботодавців, у яких працює понад 25 осіб;
  • у кількості одного робочого місця – для роботодавців, у яких працює від 8 до 25 осіб.

Підсумуємо. Отже:

1. роботодавці не зобов'язані реєструватися у Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю та подавати звіт №10-ПОІ;

2. роботодавці зобов’язані й надалі створювати місця для осіб з інвалідністю, відповідно виконувати норматив.

За невиконання нормативу роботодавці згідно з ст. 20 Закону №875 будуть сплачувати адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі:

  • середньої річної зарплати за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте нею - з чисельністю 15 і більше працівників;
  • половини середньої річної заробітної плати —з численністю від 8 до 15 працівників.

Зазначений штраф роботодавці розраховують самостійно та сплачують до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу. 

Крім того, за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю на посадових осіб підприємства буде накладено адміністративний штраф у розмірі від 10 до 20 нмдг (170 до 340 грн) відповідно до ч. 2 ст. 188-1 КпАП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Аліменти з компенсації відпустки при звільненні
    Чи утримує роботодавець аліменти з суми компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівника, який відпрацював 4 місяці?
    Сьогодні 14:4018
  • Неповний робочий день та право на отримання соціальної допомоги
    Підприємство приймає на роботу юрисконсульта на неповний робочий день – 4 години на день з оплатою 5000 грн на місяць. Вона є самозайнятою особою і перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. Через це виникло декілька питань...
    Сьогодні 12:1210
  • Зайво виплачені відпускні при звільненні працівника
    Працівник був в щорічній відпустці у серпні 2024 року за період роботи з 4 грудня 2023 по 3 грудня 2024 рр. Але він написав заяву про звільнення з 25 жовтня 2024 року. Що робити з тими трьома днями відпустки, які було зайво йому надані, а отже, відпускні зайво нараховані і виплачені в серпні 2024 року?
    29.10.2024617
  • Відрядження за кордон з гривневою карткою
    Працівник отримав аванс на відрядження в Польщу на гривневу корпоративну картку та добові на особисту картку. Під час відрядження працівник розрахувався корпоративною карткою: за послуги готелю (дата транзакції 03.06, а дата списання - 05.06); за пальне разом з кавою. Кошти за каву буде повернено підприємству. Яку дату вважати датою видачі авансу: дату транзакції чи списання? Якщо працівник витрачає власні кошти або гривневий аванс з корпоративної картки, якою датою визнавати витрати? Як відобразити курсові різниці при використанні гривневих карток? За яким курсом повертати кошти за каву?
    29.10.202473
  • Як розрахувати компенсацію відпустки, якщо в розрахунковому періоді не було нарахувань?
    Звільняється головбух неприбуткової організації (церква), дата звільнення - 01.11.2024 р. Працює з 2007 року, жодного разу не була у відпустці. З початку карантину і до липня 2023 р. є наказ про ненарахування зарплати. З липня 2023 р. і до сьогодні теж нічого не нараховувалося, але головбух фактично виконувала свої обов’язки. Як розрахувати дні компенсації при звільнені? Як провести повний розрахунок?
    25.10.2024673