Відповідно ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік, передбачає самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства.
Звертаємо увагу, що таку форму організації бухгалтерського обліку не може застосовувати на підприємстві, звітність якого повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах, перелік яких визначений ст. 14 Закону про бухоблік.
Отже, якщо у штатному розписі не передбачено посади головбуха, то директор, користуючись правом наданим ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік, як керівник має право самостійно вести бухоблік на даному підприємстві, попередньо подавши форму №1-ОПП, зазначивши себе особою, відповідальною за ведення бухобліку.
Також, п. 25 та п. 26 Положення №148 дозволяють підписувати прибуткові та видаткові касові ордери, окрім головбуха та касира, особою, уповноваженою керівником.
Крім того, відповідно до абз. 5 п. 45 Положення №148, якщо штатним розписом підприємства не передбачено посади касира, виконання його обов'язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника.
Отже, якщо директор є єдиним працівником на підприємстві, то згідно чинного законодавства, він може покласти на себе наказом обов’язки касира з укладенням договору про повну матеріальну відповідальність. Відповідно ставити підпис директор у касових документах повинен буде у всіх рядках і за себе, і за головбуха і за касира.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити