• Посилання скопійовано

Медогляд за повісткою та Е-лікарняний

Працівника визвали до військкомату повісткою, який направив його до лікарні для проходження медогляду. В лікарні відкрили Е-лікарняний на підприємство. Працівник повістку не віддав, начеб-то її забрав військкомат. Які дії роботодавця, якщо ніякого офіційного документу немає? Чи повинні були відкривати лікарняний на підприємство, якщо його направив військкомат?

Відповідно до п. 3 ст. 22 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період.

Тож, якщо працівнику було вручено повістку, він мав обов’язково з’явитися, де попередньо, перед мобілізацією,відправляють на проходження медкомісії. Результати обстеження (висновок) про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби військово-лікарської комісії має зазначити у картці.

Якщо на початку проходження медкомісії у працівника було виявлено захворювання, яке підлягає лікуванню, лікар міг відкрити Е-лікарняний до повного одужання працівника, після чого він продовжить подальше проходження медкомісії. Звичайно ж лікарняний відкривається на підприємство з яким працівник перебуває у трудових відносинах, і тут роль не відіграє, хто саме направив у лікарню військкомат чи працівник звернувся сам. Такий лікарняний підлягає оплаті в загальному порядку.

Після одужання працівника, який продовжить проходити медкомісію, попросіть взяти у військкоматі повістку на проходження військово-лікарської комісії чи хоча б її (фото) копію. 

Якщо цього зробити працівник не може, то роботодавецьсамостійно за власним бажанням може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) з запитом щодо надання інформації про працівника для забезпечення його встановленими законодавством гарантіями на час військового стану.

При позитивному висновку медкомісії працівника буде направлено на навчання, а згодом відправлять і в зону бойових дій, про що буде виданий інший документ (повістка, довідка чи витяг з наказу), який буде підставою для роботодавця для оформлення наказ на увільнення в зв’язку з мобілізацією.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    Сьогодні 13:0123
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    Сьогодні 10:1023
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024310
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427