Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Звільнення працівника у воєнний час

Чи може підприємство звільнити працівників за угодою сторін під час воєнного стану? Якщо ні, то як можна?

Припинення трудового договору під час воєнного стану не врегульовано КЗпП, тому працівника можна звільнити, керуючись загальними нормами КЗпП, що, в свою чергу, не суперечитиме Закону №2136. Тож звільнення працівників має відбуватися за загальними процедурами, передбаченими чинним законодавством, а саме:

У першому і в другому випадку працівник має написати заяву, а роботодавець видати відповідний наказ.

За загальним правилом у разі звільнення за власним бажанням працівник має попередити роботодавця про своє звільнення за два тижні. На практиці це реалізується шляхом подання зяви про звільнення за два тижні до бажаної дати звільнення. Але є виключення, коли таке попередження робити не обов’язково:

  • за наявності обставин, передбачених ч. 1 ст. 38 КЗпП;
  • через ведення бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство та існування загрози для життя і здоров’я працівника (ст. 4 Закону № 2136).

Звертаємо увагу: звільняти працівника через ведення бойових дій в районі, де розташоване підприємство, не можна у випадку залучення його до суспільно-корисних робіт в умовах воєнного часу, а також якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах,  віднесених до критичної інфраструктури.

Також в період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, вказаним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

Такої ж думки Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці.

Крім того, роботодавець може звільнити всіх працівників з власної ініціативи в період дії воєнного стану у разі повної ліквідації підприємства (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП) з виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини , Воєнний стан

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі