• Посилання скопійовано

Премії за місяць при розрахунку днів відрядження

У якому розмірі потрібно враховувати премії за місяць для розрахунку середньої зарплати за дні відрядження? Включати в повному об'ємі чи пропорційно відпрацьованим дням, без урахування днів перебування у відрядженні?

Оновленим Порядком №100 встановлено нові правила розрахунку середньої заробітної плати, зокрема, для оплати днів відрядження, а також розподілення премії, яка виплачуються за два місяці або більш тривалий період.

Що стосується премії за місяць, то вони відносяться до тих місяців, за який вони нараховані. Оскільки в запитанні не вказано, як виплачується премія: чи місяць в місяць, чи за попередній місяць, то зазначимо, що при обчисленні середньої заробітної плати премії працівникам за місяць нараховані і виплачені в одному місяці, тобто, наприклад, у січня 2021 р. за січень 2021 р., у грудні 2020 р. за грудень 2020 р., то вони відноситимуться до грудня 2020 р. та січня 2021 р. відповідно.

У випадку, якщо при обчисленні середньої заробітної плати премія за листопад 2020 р., нарахована та виплачена у грудні 2020 р., то її потрібно віднести до листопада 2020 р., а премію за грудень 2020 р., яка буде нарахована і виплачена у січні 2021 р. - до грудня 2020 р. А ось премія за січень 2021 р., що буде нарахована та виплачена у лютому 2021 р. відноситиметься до січня 2021 р. Отже, при розрахунку середньої премія за січень 2021 р. у розрахунок у лютому 2021 р.  ще не ввійде, бо вона не нарахована та не виплачена, в такому разі при розрахунку середньої включається премія лише за грудень 2020 р., а при нарахуванні премії за січень 2021 р. у лютому 2021 р. потрібно буде здійснити перерахунок та доплатити.

Таким чином, премії за місяць, відноситимуться до місяців, за який вони нараховані в повній сумі незважаючи на те, що працівник в цьому місяці знаходився у відрядженні.  Дні роботи у відрядженні теж вважаються відпрацьованими днями.  Розподіляти ж премії за місяць пропорційно відпрацьованим дням не потрібно.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024123
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202456
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202438
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024463
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427