Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Додаткова відпустка на двох або більше дітей віком до 15 років

Працівниця має двох дітей віком до 15 років. Працює з грудня 2015 року. Кожного року нею використана додаткова відпустка, у тому числі і у 2020 році. Чи може працівниця використати у цьому році додаткову відпустку, якщо одній дитині в червні виповниться 15 років?

Статтею 19 Закону про відпустки передбачено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи A I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи A I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи A I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Отже, граничний вік дитини, який враховується при визначенні права працівниці на додаткову відпустку на дітей становить 15 років. При цьому надання такої відпустки прив’язане саме до календарного року. Тож додаткова відпустка на дітей має надаватися в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини, до чи після. 

Таким чином, працівниця має право на додаткову відпустку на дітей за рік, в якому один із дітей досягає граничного віку, тобто 15 років, а починаючи з року, наступного за роком, у якому дитина досягає граничного віку, працівник втрачає право на отримання такої відпустки.

Виходячи із запитання, одній із двох дітей працівниці у червні 2021 р. виповниться 15 років, а отже, працівниця в цьому році має право на додаткову відпустку на дітей. А вже у 2022 р. права на таку відпустку у неї не буде.

Нагадаємо, що законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, то він має право використати цю відпустку, а у разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі не використані дні відпустки, згідно із ст. 24 Закону про відпустки

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі