• Посилання скопійовано

Внесення ФОПом «свого» запису у трудову книжку

Чи може ФОП сам себе оформити із записом до трудової книжки?

ФОП не може сам себе прийняти на роботу. 

Відповідно до ст. 42 Конституції України, кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Особа, яка бажає реалізувати своє конституційне право на підприємницьку діяльність, після проходження відповідних реєстраційних та інших, передбачених законодавством процедур, набуває статусу фізичної особи – підприємця.

Відповідно до ст. 51 ЦКУ, до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.

Згідно зі ст. 48 КЗпП, трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації.

Заповнення трудових книжок провадиться власником або уповноваженим ним органом, у якого працює (стажується) особа.

Виходячи зі змісту пп. 14.1.226 ПКУ, фізична особа – підприємець є самозайнятою особою.

Враховуючи вище викладене, запис про період зайняття особою підприємницькою діяльністю не вноситься до трудової книжки.

Таке роз'яснення надало Мінсоцполітики в листі від 29.06.2016 р. №3475/0/10-16/06 щодо порядку ведення трудових книжок.

Отже, ФОП сам себе на роботу прийняти не може та  період підприємництва, до трудової книжки не вноситься.  І на те є вагомі причини.

Трудова книжка — це документ про трудову діяльність особи на умовах трудового договору (контракту), укладеного з роботодавцем.

Підприємець не є роботодавцем щодо себе. Тому запис про період підприємництва до трудової книжки не вносять.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Виплата річної премії після смерті працівника
    Працівник загинув 19 жовтня 2024 року. Компанія вирішила виплатити разом із компенсацією за невикористану відпустку також і премію за 2024 рік. Як відображається у звітності та оподатковується премія, нарахована після смерті працівника?
    Сьогодні 15:2212
  • Положення про архів на підприємстві
    Як скласти Наказ чи розпорядження по підприємству з питань організації архіву первинних бухгалтерських та кадрових документів?
    Сьогодні 12:3319
  • Директор-засновник без зарплати: чи потрібно робити наказ?
    У яких випадках можна не нараховувати зарплату директору, який є одночасно засновником? Чи доцільно робити наказ, в якому зазначити, що засновник працює без зарплати?
    Сьогодні 09:0244
  • Лікарняний по вагітності та пологах і робота за основним місцем та за сумісництвом
    Підприємство має дві ситуації з лікарняним по вагітності та пологах: працівниця (основне місце роботи) оформила лікарняний на це підприємство. Чи може вона працювати під час лікарняного на іншому підприємстві за сумісництвом, якщо робота є дистанційною? Працівниця (сумісник) оформила лікарняний по вагітності та пологах на підприємство. Чи може вона працювати під час лікарняного на іншому підприємстві за основним місцем роботи, якщо робота є дистанційною?
    26.11.202428
  • Компенсація невикористаної відпустки мобілізованому працівнику без звільнення
    З 24.12.2023 мобілізованим можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку за їх заявою, які накопились на початок служби. Якщо працівника було увільнено 05.03.2022, і в нього було 20 к.днів невикористаної відпустки на момент увільнення, то чи можна виплатити компенсацію мобілізованому? Яким числом має бути написана заява?
    26.11.2024389